Olen laihtunut muutamassa kuukaudessa 10 kiloa. Se on ihan Ok sillä ylipainoa ollut. Silti olen voinut suht hyvin tähän asti. Pari kk olen ollut kyllä väsynyt ja väsymys pahenee. Päivisin saatan torkahtaa pari kertaa. Suurin murheeni on yhtäkkinen ruokahaluttomuus. Ei meinaa maistua mikään. Tähän asti olen ollut varsin perso ruoalle. Vatsa täyttyy nopeasti ja tulee sellainen ylikylläinen olo normaalista aterioinnusta. Päivässä pystyn syömään 3 kertaa. Mikähän voisi olla? Mihinkään ei satu...
Voiko minulla olla syöpä?
Anonyymi
3
177
Vastaukset
- Anonyymi
Voihan tietysti olla syöpäkin, mutta kannattaisi ensin tutkia verensokeri ynnä muut verikokeet. Kilpirauhanenkin voisi tuota aiheuttaa. Ei muuta kuin lääkäriin!
- Anonyymi
sä tuut täyteen helpommin koska sun mahalaukku on pienentynyt.Myös masennus voi aiheuttaa ruokahaluttomuutta.Myös kilpirauhanen voi aiheuttaa just väsymystä.Se kannattais testauttaa.
- Anonyymi
Lääkäriin mars, mars...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit415299Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4004554Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1583108Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182088Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512012- 1241921
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469