Perussuomalaisena saa tyytyväisenä myhäillä hallituksen möhäilyjä, sillä toilailun seurauksena PS on ylivoimaisesti suurin puolue 2021 ek-vaaleissa.
Odottelu kannattaa
15
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän tässä pikkuhiljaa vetää hymyä huuleen kun hallitus on kuin varis tervatulla aidalla ,välillä saa nokkansa yläs ja pyrstö kiinni . ja sitä rataa oli tämä valheen ja petoksen palkka siitä että valheilla ja petoksella ei pitkälle pötkitty,seurataan sivusta ja viedään koko potti . Jouluun mennessä tätä hallitusta kiroaa suurin osa suomalaisiasta ja persujen kannatus nousee samassa tahdissa .
- Anonyymi
Tsääs vetää suuta hymyyn kun katsoo miten helvetillinen hätä persuilla on tämän kriisin tiimoilta. Kyllpä tuntuu hyvältä.
- Anonyymi
Hyvä, että persut tykkää odottelusta, koska se odottelu jatkuu ikuisesti.
- Anonyymi
Ja kopiopersu jaksaa.......
- Anonyymi
Ja mitä sitten vaikka persut olisikin suurin puolue,kukaan ei lähde heidän kanssaan samaan hallitukseen eli persujen harteilla on opposition ikuinen viitta.
Siltäkö Sinusta näyttää?
- Anonyymi
Kyllä ne sostemit kiroaa omaa hallitustaan, miten voi vappusatasille käydäkin.
No onhan siinä yksi hyvä puoli, miten voi paskaa kehua paremmaksi,kuin onkaan ja persuja moittia huonoksi. - Anonyymi
Kyllä ne sostemit kiroaa omaa hallitustaan, miten voi vappusatasille käydäkin.
No onhan siinä yksi hyvä puoli, miten voi paskaa kehua paremmaksi,kuin onkaan ja persuja moittia huonoksi. - Anonyymi
Persu myhäilee tyytyväisenä, kun asiat menevät päin helvettiä?
Kertoo jotain persujen "isänmaallisuudesta". - Anonyymi
Nyt vain rauhallisesti ja odotellaan vasureiden töppäilyjä. Päästään rakentamaan aitoa oikeistolaista perussuomalaista sivistys-suomea.
- Anonyymi
Siitä nyt olisi sivistys yhtä kaukana, kuin esikoululainen yliopisto-opinnoista.
- Anonyymi
Valitsemme heti Putinin reisidentiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siitä nyt olisi sivistys yhtä kaukana, kuin esikoululainen yliopisto-opinnoista.
Tai Huhtasaaren gradu rehellisesti tehdystä gradusta.
- Anonyymi
Eikös ne ek-vaalit oo 2023?
- Anonyymi
Vasuripunikki-hallitus ei pysy pystyssä puolta vuotta kauempaa joten järjestetään ennen aikaiset vaalit joiden voittajan tiedämme.. tai kansa tietää, perussuomalaiset vie ylivoimaiseen tyyliin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1491461
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15563ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153461Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..37453- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402