Oletusselaimen vaihto?

Voisitteko neuvoa, miten saan kytkettyä Internet Explorerin takaisin oletusselaimeksi, kun nykyään Firefox on oletusselain.

Kiitoksia, jos viitsitte tämän tiedon kertoa.
41208
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

valitse käytettävät ohjelmat,mukauta.Loput näetki ite.

Äänestä
  • Kertoisitko tarkemmin?

    Äänestä

  • -Mauri- kirjoitti:

    Kertoisitko tarkemmin?

    alhaalla lukee käynnistä.Sitä klikkaa,sitten klikkaa valitse käytettävät ohjelmat,jne..

    Äänestä

Ei kuulosta järkeenkäyvältä, mutta näin se meni.

Firefoxin Työkalut> Asetukset> Yleiset> Firefox tarkistaa käynnistyessään, onko se oletusselain.

Otin tuosta viimeisestä kohdasta sen väkäsen pois.
Ja seuraavan kerran, kun käynnistin IE:in, niin IE kysyy, asetetaanko se oletusselaimeksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Mauri- kirjoitti:

Voisitteko neuvoa, miten saan kytkettyä Internet Explorerin takaisin oletusselaimeksi, kun nykyään Firefox on oletusselain.

Kiitoksia, jos viitsitte tämän tiedon kertoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu