Eli siis, olen kyllästynyt siihen, että tästä aiheesta ei löydy tietoa. Toivon nyt siis, että vastaatte kysymyksiini ihan asiallisesti.
Haluan aloittaa hamsterikasvatuksen omaan käyttöön, mutta en haluaisi heittää siitä melkeinpä mitään hukkaan.
Eli kasvattaisin hamstereita ja tietyn ajan kuluttua lopetan hamsterit ja teen niistä taljat. Kallon otan hamsterista myös, puhdistan sen ja saan siitä kauniin koristeen. Mietityttää vain, että mites ne lihat siinä. Voiko niitä syöttää jollekki eläimelle?
Pa. Keräilen kalloja ja teen taljoja, joten siksi kasvatus kiinnostaisi. Tietty panostaisin eläinten hyvinvointiin täysillä, eli en kohtelisi niitä kuin esineinä. Itsellä on aiempaa hamsterikokemusta ja muutaman poikueenkin maailmalle lähettänyt.
Hamsterin kasvatus omaan käyttöön
Anonyymi
1
110
Vastaukset
- Anonyymi
osta eläinkaupasta muutama hamsteri ja sijoita ne tarpeeksi suureen häkkiin, jotain metri kertaa metri ja muutama kerros päälekkäin, jotta tila riittää. Sitten voit puolen vuoden päästä aloillaa liikojen lahtaamisen. Lihat voit syödä itse, senkus pistatä pannulle ja paistat. Tosin hamsteri on onnettoman pieni rääpäle lihoja ajatellen ja nahkaki vain kämmenen kokoinen, paremman hyösyn sat kun kokeilet kaneja. Jättiläistä saa lihaa jopa 2-4 kiloa kun malttaa kasvattaa tarpeeksi kauan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun513665Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si1152631Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko6032325Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei192046KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar791872Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431698- 201668
Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1421612Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?961477- 281466