Kannattaako hamsteri ostaa eläinkaupasta esim faunattaresta vai kasvattajalta? Ja mitä eroa niissä on
Mistä ostan hamsterin
6
168
Vastaukset
- Anonyymi
Ite ainakin ostin kasvattajalta.
- Anonyymi
Suosittelen kasvattajaa. Silloin tiedät varmemmin hamsterin alkuperän ja terveyden. Eläinkaupoissa on usein sisäsiittoisia tukusta tulevia hamstereita.
- Anonyymi
Ai ne muuttuu sisäsiittoiseksi, kun kasvattaja myy eläinkauppaan.
- Anonyymi
meki ollaan ostettu kasvattajalta on kyllä helpompaa ku ei tartte arvailla alkuperää
- Anonyymi
Käytetyn vai uudesta pentueesta? Voithan sä koittaa googlesta jonkun ex-hamsterin etsiä.
- Anonyymi
KASVATTAJALTA ehdottomasti! eläin kaupassa sä et voi tietää onks niil perinnöllisii sairauksii yms et välttämät saa oikeita hjoitoohjeita, tai passia sille mut sit taas kasvattajalta saat kaikki tiedot passit, perinnölliset sairaukset, hoitoohjeet, ne on totutettu käsittelyyn ku eläin kaupas ne saattaa purra koska niitä ei oo käsitelty kunnolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1563352Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582667Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492584- 1332487
- 241903
- 241721
- 301636
- 1741590
- 381293