Eläkeläinen 76 v onko teille tullu soittoa miten ja tarvitsetkos apua ei mulle oo kukaan soittannu ja kaupassa käyntiä auttamassa ei oo tullu marinin koronaohjetta
pitääko mun hiipua tänne hyvin pelaa terveyskeskus...
CONONA virus
2
770
Vastaukset
- Anonyymi
Eläkeläinen 76 v olet nyt hieman erehtynyt tai ymmärtänyt väärin, kuuleeko Hamina? Neljä vuotta pitää Sinun vielä odottaa.
Kymenlaaksossa aloitetaan Mitä kuuluu -soitot yli 80-vuotiaille asukkaille – Soittajat puhuvat arjen sujumisesta poikkeusolojen aikana.
Haminan, Kouvolan, Miehikkälän, Pyhtään ja Virolahden kunnat ja Kymsote ovat yhteistyössä aloittamassa Mitä kuuluu -soittorinkipalvelua.Soitot kohdennetaan niille 80-vuotiaille ja vanhemmille, jotka eivät ole Kymsoten koti-, asumis- ja hoivapalvelujen vakituisia asiakkaita. Soittorinki toimii alkaen 08.04 .
Soitot toteutetaan arkipäivisin kello 9–17. - Anonyymi
Palvelualttius näyttää lisääntyvän planeettajupierin ollessa nin lähellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä403027- 722585
- 1742344
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?352081- 181446
Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411376Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?221373- 131259
- 101254
- 221231