kotikarjala lehti

Koti-Karjala lehti ilmestyy enää kerran viikossa. ollaan kyllä tilattu 2 kertaa viikossa ilmestyvä lehti. saadaanko maksun palautusta saamatta jääneistä hehdistä. tilausmaksut on maksettu, lehti kutistuu, kuin pyy mualiman lopun eillä.
2236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Koti-Karjala voisi hyvittää tilaajiaan maksunpalautuksella korona-ajalta tai antaa esim. mahdollisuuden jättää ilmainen ilmoitus. Kun kukaan ei äänekkäästi vaadi maksamansa tilauksen mukaista suoritusta, ei Koti-Karjalan toimituskaan sitä ole hyvittämässä.

Äänestä
  • Tilaajilla ei ole mitään arvoa, kunhan maksavat laskut, vaikkei tilattu lehti ilmesty, niin kuin on maksettu.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Koti-Karjala lehti ilmestyy enää kerran viikossa. ollaan kyllä tilattu 2 kertaa viikossa ilmestyvä lehti. saadaanko maksun palautusta saamatta jääneistä hehdistä. tilausmaksut on maksettu, lehti kutistuu, kuin pyy mualiman lopun eillä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu