Miksi hyppyrimäen portaissa ramppaaminen on sallittua?

Anonyymi

Kaupungin kaikki liikuntapaikat kiinni ja nyt sitten porukkaa noissa portaissa välillä tungokseksi asti, ei tuokaan ihan turvallista voi olla. Hengästyneet juoksijat puhaltelee siellä viruspilviä toistensa päälle, varmasti joku saa vielä tuolla se kauhean taudin.. PYSYKÄÄ IHMISET KOTONANNE!!!

4

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan noi sentään ulkoilmassa.

    • Anonyymi

      Tauti ei ole kauhea vaan kauheita ovat hysteeriset ja kuralle pelotellut Matti ja Maija Lammaspään käytös ja mielipiteet. Tekevät kaikkensa estääkseen muittenkin ihmisten normaaliin viittaavan elämän.
      Immuniteettia tarvitaan koronaa vastaan ja immuniteetin saa vain altistumalla virukselle.
      Arviolta 80% sairastaa taudin huomaamattaan.

      Alueellisesti immuniteetin noustessa alkaa sen vaikutukset näkymään alueella.
      Virus leviää yhä hitaammin ja loputkin suojaustoimet voidaan poistaa.
      Iäkkäät ja muut riskiryhmäläiset ovat poikkeus. He tarvitsevat suojausta.

      Suomessa virusta jarrutellaan syystä ta syistä, jotka eivät ole järkevät.
      Hallitus ei osaa kertoa miksi. Teinihallituksella ei ole mitään tiekarttaa tai suunnitelmaa ulos tilanteesta.

      Ainoa varma asia on järkyttävä velkaantuminen entisen velan päälle ja tuleva massatyöttömyys. Ne olisivat vältettävissä mutta se ei hallitusta kiinnosta.
      Rajoitukset ja suojaukset, ne ovat seuraaviin vaaleihin kantavat teemat.
      Tyhmät Lampaat uskovat yhä.

      Mitä nopeammin, sitä nopeammin se on ohi.
      Ottaisivat mallia Ruotsista. Kuolleita tulee sama määrä mutta kaikessa muussa Ruotsin perävalot lakkasivat jo näkymästä.

      • Anonyymi

        Puhut täyttä paskaa


      • Anonyymi

        Vain täydellisen tietämättömyyden tuomalla varmuudella voi tuollaistaa huuhaata kirjoitella.
        Kyllä tämä palsta on ihana!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      130
      6292
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      578
      2271
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      40
      1532
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      112
      1308
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      88
      1175
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      66
      1038
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1035
    8. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      64
      1000
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      958
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      63
      946
    Aihe