Mikä se semmonen kunnioittava tasavertainen keskustelu on jossa toinen ylipäätään sanoo toiselle tämmösiä, että: "Kyllähän sä ihan järkevälle kuulostat , mutta ...". Tasavertaista olis varmaan ollut vastata että: "Mutta sinä et välttämättä kuulosta ihan järkevälle...". Ai niin mutta kun eihän heitä saa kommentoida. He saa arvostella hädässä olevien ihmisten persoonaa vapaasti niinkuin heitä huvittaa, iman että sitä saa edes kritisoida tai sanoa mitään takaisin ja tuo oikeus on jopa aivan oppimattomilla sivistymättömiäkin ihmisillä siellä. Koen paikan oikein emotionaalisen väärinkäytön rellestyspaikaksi.
"poiuytfghj"
Se luuri tuntuu päiväpäivältä oudommalle
2
55
Vastaukset
- Anonyymi
Normaalioloissa kun ihmiselle voi sanoa takaisinkin, mutta siinä se organisaatio takaa sen suojan heille ettei heidän tarvitse kuunnella mitään omasta persoonastaan. He saavat yksipuolisesti moata toista organisaation siunauksella joukolla. Se on äärimmäinen henkisen alistamisen kokemus mitä ei tapahdu edes esim viranomaisissa kun siellä jossain määrin pätee tiede, laki jne. joka säätelee sitä mitä viranomainen voi sanoa. Mutta kun luurissa keskusteun ei tarvitse oa tieteellistä eikä edes viraisia seikkoja tarvitse uskoa, se oi henkisesti äärimmäisen hirveä kokemus. Mä en ole koskaan kokenut mitään niin hirveää.
"poiuytrfgh"- Anonyymi
l kirjaimet puuttuu koska näppäiimistö on rikki
"poiuytfghj"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945218Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415663Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16510792Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010113Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369551Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476