Minkälainen on kokemäen kaupunki työnantajana ja kiinnostaa myös kunnanhallituksen toiminta tapa/tyyli?
Kaupunki työn antajaksi
3
164
Vastaukset
- Anonyymi
No, aloitetaan vaikka siitä, että meidät on pakotettu allekirjoittamaan lappu, jossa luvataan olla haukkumatta työnantajaa (näin lyhyesti sanottuna, en enää muista tarkkoja sanamuotoja, mutta pointti oli tämä) tai puhumatta siitä pahaa.... Kertonee paljon?
Kunnallispolitiikka on kans melkosta hyväveli-hommaa ja poliittista pelinpitoa ottamatta välillä huomioon kuntalaisia tai heidän hyvinvointiaan ollenkaan... Pääasia, että tietyt tyypit saa aina vaan olla vallan isoimmassa kahvassa ja tehdä niin, kuten tähänkin asti on tehty: tyyliin viimeiset 50 vuotta... Hallituksen, valtuuston ja lautakuntien pöytäkirjat on nähtävillä kaupungin sivuilla, joten sieltä voi käydä lukemassa, millasia päätöksiä täällä tehdään. - Anonyymi
Kaupunki on hyvä työn antaja. Olen ollut teknisellä puolella pienen ikäni ja ikälisineen saan vajaat neljä tonnia brutto. Onhan se paljon lapion varteen nojailusta mutta minkäs teet kun olet pidetty työn tekijä.
- Anonyymi
sama homma,,, melkei viis tonnia tulee kuussa ja ei mitää tarvii tehdä,,, onneks pääsee kohta jo elälkkeelle,,,,,,
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1672602Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait209714Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668