Minulla on alkanut ilmetä pientä oireilua kuvan tallentamisen kanssa.Kyseessä Olympus U-750 Zoom.
Kun olen ottanut kuvan niin saattaa tallentaa sitä jopa pari minuuttia.Ennen samanlaisella tarkkuudella otettuna ei mennyt kuin hetki.
Miten saisin alkuperäiset asetukset kameraan takaisin, jos ottaa patterit pois, nollautuu vain kello.Kamera on vajaa kaksi vuotta vanha.
Tallentaminen kestää
liian kauan
2
584
Vastaukset
- liian kauan
pitää formanoida itse kameralla, ei riitä että vain poistin kuvat.kokeiltuani alustusta pc:llä myös se jättää tietoja, jotka lisäävät tallennus-aikaa
- Kerkko
Eli kirjoittaja viittaa muistikortin formatointiin kameran omaa softaa apuna käyttäen, ei formanointiin. Lontooksi se on FORMAT.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2041481Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441144Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14720
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30711Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20646Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617