Hei, onko tietoa mistä johtuu ongelma että videotykin kuva katoaa muutamaksi sekunniksi kun asunnossa muualla kytketään valot päälle/pois? Tykki pysyy päällä ja äänet kuuluu, mutta kuva katoaa.
Veikkaisin jännitteen muutosta jonka takia tulee jokin härö, kokeilin kuitenkin https://www.verkkokauppa.com/fi/product/57573/fmqnq/APC-PM6-GR-ylijannitesuoja?list=OZCYkRMKuHNMKuIwo tuollaista pistorasiaa, jonka pitäisi vaimentaa sähköverkon häiriöitä. Ei korjautunut ongelma.
Tykkinä on Epson eh-tw6000.
Videotykin kuva katoaa valoja kytkiessä
6
2919
Vastaukset
Kokeile saatko lainaksi jostain UPS:ia ja testaa sillä.
Mielestäni tuo vika kuulostaa aika pahalta sikäli, että voi kieliä vakavammasta viasta kämpän sähköissä kuin sinänsä pieni harmi videokuvan katoamisesta muutamaksi sekunniksi.
Ehkä saisit lainaan myös sähkömiehen? ; )- Anonyymi
Ups pitäisi löytää lainaan ja testata. Sähkäri kävi vasta eri asiaan liittyen ja kyselin samalla tuosta, mutta ei ottanut siinä oikein kantaa asiaan ja vaihdettiin kaikki rasiat maadoitetuiksi toivoen että vika korjautuisi sillä. Näin ei kuitenkaan käynyt.
- Anonyymi
Selvitin ongelmaa sen verran että vahvistin jonka kautta kuva ja ääni kulkevat, pätkäisee kuvan kun valoihin kosketaan. Videotykki ei kuitenkaan herjaa etteikö saisi signaalia, vain kuva katoaa hetkeksi.
- Anonyymi
Todennäköisesti jännitteenalenema valoja kytkiessä.
Vanhat loisteputket?- Anonyymi
Talossa tosiaan on loisteputket! Tosin kerkesin jo muuttaa kyseisestä asunnosta pois niin ei selviä olisiko se ratkaissut ongelman.
- Anonyymi
Tuliko muutolla kuntoon
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä
IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi3503113Mihin sinussa haluan koskea
Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä672770- 1271782
- 1181470
Toisen ihmisen sydämellä
leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo1461390Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."
Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://301313PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan
kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki1551258- 691100
- 741099
- 701040