#tuntemattomasta "pölyistä julkaistiin tiedote jo 19,11-2019!
t,ksi mulliselle, joten väittämäsi, ettei "pölyjä ollut ennenkuin sinä aloit Juustolan WC-ripaa suutelemahan!, sen jälkeen kun MINÄ alkuvuodesta aloin "etelänveteläin pölyistä varoittelemahan.
t,ksi mulliselle, joten väittämäsi, ettei "pölyjä ollut ennenkuin sinä aloit Juustolan WC-ripaa suutelemahan!, sen jälkeen kun MINÄ alkuvuodesta aloin "etelänveteläin pölyistä varoittelemahan.
Vastaukset 84
Vanhimmat
Ai, silloinko pääsi sisältö tutkittiin löytämättä sieltä muuta kuin pölyä, hölynpölyä?
Hullu mikä hullu.
ai niinkö mikä ylläätys, allek. oli siis; "Hullu mikä hullu".
wiisaus kasvaa itsetuntemisesta.
Puhuessasi allekirjoittaneesta silloin sinä tarkoitat sillä itseäsi. Kertoessasi allekirjoittaneen olevan hullu tarkoitti se sitä, että tunnustit julkisesti olevasi hullu minkä toki kaikki jo ennalta tiesivätkin.
Miten meni niinku..
ei mene persuilla putkeen. Tuulivoimalat eivät aiheuta ihmiselle terveyshaittoja (uusimman tutkimuksen mukaan) vaikka yhdessä aikaisemmassa tutkimuksessa kerrottiin se oleellinen eli se, että ihmisen kokiessa tuulivoimalan meteli negatiivisesti voi se aiheuttaa terveysongelmia kuten esim. mielenterveydelle. Edeltävä tai yksi niistä (tutkimus jolla vesitetään aikaisempia tutkimuksia) oli sellainen missä suuri ongelma suomessa eli sisäilmaongelmat poistui sairautena vaikka niiden aiheuttajat ovat kliinisesti todistettavissa kuten niiden terveysvaikutuksetkin ihmisille. Ihan sama kuin joku poppatohtori sanoisi ettei allergioita ole uusimpien tutkimuksien mukaan. Jeesus toki kävelee edelleen vetten päällä ja ilmasto puhdistuu kasvattamalla metsien lannoittamista muovit hengittää jne jne. Maksetut testit tuloksineen (testin tilaaja ja maksaja päättää testin lopputuloksen tutkijan puolesta jo ennen testien aloittamista) hyvää viihdettä parasta antia kuitenkin uudet testit tahon puolesta jota edeltävän testin tulokset eivät miellytä ja palvele hänen tarkoitusperiään. Istuva Maa- ja metsätalousministeri yhtenä esimerkkinä lukuisten joukossa. Puolueettoman faktan löytäminen yhtä vaikeaa kuin graalin maljan.
Ei jää tuohon tai noihin esimerkkeihin. On esim. kansantauti luokituksen saaneita sairauksia jotka eduskunnan toimesta muuttuu harmillisiksi pikku vaivoiksi jotka eivät estä vastaanottamasta työtä siinä missä niistä sai ennen eläkepaperit hallituksen pyrkiessä siten saavuttamaan asettamansa työllisyysprosentin tms. Mielenterveysongelmaiset taisi olla viimeisin kohde? Eivät enää saa kuin määräaikaisia eläkkeitä käsittääksen siinä missä ennen niistä sai automaattisesti eläkkeen loppuiäksi?
Jari Ronkaisen (PS) aloite onneksi vielä "pöydällä" siitä, ettei kelan tai vakuutusyhtiöiden lääkärit voisi jatkossa enää pyyhkiä lääkäreiden lausunnoilla takapuolensa maksuvelvoitteet välttääkseen minkä voimassa olevat lait mahdollistaa. Sitten ihmetellään miksi kortistossa on paljon työkyvyttömiä joita Sipilä katsoi aiheelliseksi rangaista vielä aktiivimallilla?
Sama se on valvottaako yöt kännäävä naapuri, räkyttävä koira tai tuulivoimalan meteli tms. lopputulos kun on sama nuppihan siinä pehmenee. Koronassa samoja piirteitä karanteenia verrattiin jo linnatuomion eristämiseen seuraamuksineen. Psyyke joutuu koville ihmisestä riippuen.
Rinne toinen ***** käyttäen kortiston listoilla olevista työkyvyttömistä sanaa loiset. Keput potki hillotolpaltaan ulos ja miten kävi? Kannatus pomppasi ylös mutta vain SDP:n yrityksen ollessa saada keskustan kannatus nousemaan. Suosituin puolue tällä hetkellä (SDP) keskustan rypiessä edelleen pohjamudissa.
kunhan haaviston keissi nousee taas otsikoihin vihreiden kannatus tippuu jo niin alas että se voi hajottaa koko hallituksen? Tipahti jo alle keskustan kannatuksen eli todella alas.
Vihreitä ei ole enää pitkään aikaan pahemmin napannut ilmastoasiat mamuilu sitäkin enemmän.
surkia esitrys jakarilta, miten minä etukäteen voin allekirjoitta kirjoitukseni, olekko vähän vajaa?
miten niiku..
Haavistoa painaa-ja vie voimat #tubla morsiaminen!, ei sentään porsiaminen.
ja vajaahan sinä olet, varuskunnan portille paleltunut jossa aivot viottuneet, todisteena em on invalisoitumisesi yläpäästäsi joka on johtanut myös alapäähän, ja edelleen, että julistautuu Suomi-24 Kärsämäen osiossa PS Piirijohtajaksi J. Halla-ahoa tuuraavaksi, kantimena ja näytöin edelliseen on S-varastohyllyjen kiinnity-muttereihin esitelmä K-Keskustan iltakokouksessa.
voiko desantillisempaa enää olla?
kyllä voi, #venetpalolainen kehui hautaavansa j-haudassa "lynnälin pahimman eskaloinin aikana ja jättävänsä kaverinsa pulaan, ssiss tappavaan pulaan, noo niin hää sanoi minullekkin työ Tstolla syyttäen minua, kun esimieheni kuoli, että "TAPOIT!, hää on desanttien desantti! , ON isänsä verta; #hae lähteeltä vettä! sinne uupeni vihulaisen kiikarikiväärin ristikon yhteen lks hakija, siis se k-mäkinen, geenit isältä pojalle periytyy, kuin S-kauppiaan Hk-märännyksen myyjän- geenien jatkumo!
Siviilissä ko #hae lähteeltä vettä Komentaja oli #Tilta vakavasti huolissaan valtiorahoilla tiestöstä, Valtion rahoituksella työnjohtajana, teetättäen Kärsämäen nälkää näkevillä mökkiläisillä hätä apuna joka pvä 2-tuntia ylitöitä, korvauksetta!
nyt ko #Wääpeli nukkuu Rovastien seurassa hauttuumaan portilla encimmäisenä, arvoisessaan seurassaan!
Joko on patasuon vuoro seuraavaksi vai hirvenmetästyksen?
niin, kummassakin #asiasta olette te #2 huolta pitäneet?, joko teidän olis aika soittaa ja muistuttaa h-johtajalle ens syksyn mehtuusta ja aloittaa häiriköintinne kuin viime syksynä, että olen kieltänyt h-metsästyksen maillani, yx hyvin pienen pieni haitta siinä teillä on, ettei 40v voimassa ollutta h-lupaani kieltoa and peruutusta löydy ja huom" omakätiselläni #allekirjoituksellani.,s-24 väittämänne kielto ei ole lakivoimainen, joten jo viime #kiellostanne ja mahd.h- taimi -vahingoista vastaatte te "2, raskaimman mukaan!
valtio sitä ei korvaa, koska on #tuottamukselinen.
hi
miten..
hi
suomeksi; , että olet antamasi näytöin velvollinen todistamaan pääsi teveyden tilan, jos PS kalifiksi aiot! ja sen jälkeen Kuntavaaleissa asetut ehdolle, asetat pääsi kansalaisten arvioitavaksi.
Jahas tuollainen versio tällä kertaa. Sillähän ei tietenkään ole mitään merkitystä että sinä kerroit aikaisemmin kuinka sopimuksen määräaika on umpeutunut syyttäen luvattomasta metsästyksestä vaatien lihoista korvauksia esittäen tällä kertaa version missä maillasi ei ole metsästetty vaatien vuorostaan taimituhoista korvauksia kun maillasi ei ole metsästetty hirviä. Miten se meni..jakarin käänteinen?
Anna kun arvaan seuraavaksi olet taas vailla korvauksia luvatta ammutuista hirvistä vai ajattelitko vaatia vaihteeksi taas korvauksia taimituhoista koska maillasi ei metsästetä hirviä ja samanaikaisesti myös siitä, että maillasi on metsästetty hirviä luvatta?
Miten meni niinku..
Kyllä pitää paikkansa, sopimus on 31,1-2004 juridisesti, ei sopimuksen irtisanomisellani, umpeutunut, sen jälkeen on metsästys ollut laiton, muttei sopimuksellisesti, minä en sitä sopimusta ole umpeuttanut ja h-johtajalle on "tapahtuma joka sopimuksen on umpettanut ollut kyllä tiedossa, mutta ei ole tullut sopimusta uusimaan, metsästys kyllä on jatkunut entisen mukaan.
H-johtaja on tehnyt virheen, en minä
voin vaatia 600 ha h-metsästyksestä-
kuten aiemmin esitin, sisäfilettä hirvellisen verran.
mitä sinuun tulee olet sivullinen ilman oikeutta edes keskustelemaan h-sopimuksesta ja maillani metsästyksestä, mutta seko pääsi suoltaa mitä mieleen tuo kun Teuran suksilta tipahit.
käy siellä Merikosken katsastuksessa, vain eihän sinusta löyvy tervettä peltiä viedä näytölle!
Hylätty!
"styylaamisenne (sinä-mikä se "märännyksen s-nimi olikaan ja pietu) h-johtajan kanssa "todistaa kumppanuuttane ja #Metoota kohtaani, koettaen saada minut #Hulluksi, kumpi oli ensin, muna vai kana?
.. joka tapauksessa sinun-mikä se märännyksen s-nimi olikaa ja pietun 10niä vuosia hlöni kohdistuva mollaamisenne on jo todella sairasta, siksi turve -pietukin joutuu Merikoskeen peseytymään! (sitten ne naiset hurmaantuu! ja lentsikka joutuu koville!
Mutta yx haitta on ja lentsikalle tullenee huoltoaikaa, , kun "hurmausta heikentää "pälvikalju, mutta onhan niitä joka lähtöön ja rannoillekin jääviä ..
niih, mites mulliaisen perhe jaksaa?
Olet ollut tietoinen metsästyksen jatkumisesta maillasi etkä ole puuttunut asiaan. Kysymyksessä on ns. hiljainen sopimus juuri sitä kautta, että olet sallinut käytännön. Suomeksi sanottuna: Sopimus on voimassa.
Noin se käy. Vaadit taimituhoista korvauksia koska maillasi ei ole metsästetty hirviä ja korvauksia koska maillasi on metsästetty hirviä ja muut ovat sekoja..
Mitäs seuraavaksi? Versio kehiin missä h.johtaja ei metsästä maillasi että pääsee urakoimaan patasuolle vai versio missä h.johtaja on peloteltu niin pahoin ettei uskalla metsästää maillasi vai minkä lukuisista eri vaihtoehdoista ajattelit seuraavaksi tarjoilla keksien hetken päästä taas uuden version?
Palataanko alkuun kysymyksen kautta eli onko maillasi metsästetty vai syötetty hirviö? Katsos kun sinä tarjoilit edellä taas molemmat vaihtoehdot vaatien korvauksia koska maillasi ei metsästetä sekä siitä, että maillasi metsästetään. Sytyttääkö?
,,Sigridi kasvatti sinut Nuijun Ukon mentaalilla kurkistella naapureitten ikkunoista..miten ollakkaan, samalla sablyynalla se pietukin..sillä oikei posket hehkuu kun saa napuriaan kehua..
Mikroskopppiset pisarat kantavat viruksia
Aerosolit voivat olla pölyä ja savua, mutta myös pieniä pisaroita, jotka leviävät, kun ihmiset yskivät, aivastavat ja puhuvat.
Visualisoinnissa seurattiin alle 20 mikrometrin kokoisten – eli ohuen hiuksen läpimittaa vastaavien – aerosolien leviämistä. Kuiva yskä irrottaa usein pisaroita, joiden koko on alle 15 mikrometriä.
Yskäisy voi lennättää tuhansia aerosoleja ilmaan. Jopa pienimmät alle viiden mikrometrin kokoiset aerosolit voivat sisältää tartuttavia viruksia – ainakin silloin, kun kyseessä on influenssa.
Ja mitä tekemistä viruksilla on edelleenkään persepölyjen kanssa jotka rajasit koskemaan kuollutta ihoa, hilsettä ja irtoavia hiuksia ne jopa punniten? Vai yskitkö sinä muista ihmisistä poiketen suun sijaan perseen kautta suusta tullessa pelkkää paskapuhetta?
Puhukaa niistä kärsämäelläkin liikkuvista koronahuijareista niistä varoittaen noiden lapsellisten persepölyjen sijaan.
narkkarit ja juopot siihen päälle. Kärsän katukuva kun on taas sitä, että mummoja on lukkojen takana kun pihoille ja oven taakse ilmestyy aineissa tai humalassa pörrääviä sekopäitä jos ei paikallisia niin naapurikylistä tänne hommattuja
exä sä kiihko osaa lukija; aamullisess viestis nimen omaan puhutaan #pölyistä jolla virus ratsastaa, hilse-ihosolukin on pölyä,exä petivaatteitas pölyytä, eix teill siivota huoneelta pölyjä, em on suurelta osin ihohilsettä ja vaatepölyä myös housun-takamuksesta irtoavaa, kaikissa pölyissä virus voi siirtyä ilmassa ja huúonetilassa nenääsi ja laskeutu Juustolan WC kahvalle jota vetiisissinä pidät ja saa orgut!
Semmoinen lintukoto se kärsämäkikin on. Oma alamaailmansa mistä ei muka mitään tiedetä tai ei tunnusteta sitä olemassa olevaksi. Piikkilän juopotkin oli partiopoikia noiden rinnalla vaikka väriä kylään aikoinaan toivatkin
Kylläpä kyllä. Perseet jatkaa pölisemistään mutta esim. juustolan wc:n ovi jota koskettaa valtava määrä ihmisiä on edelleen sinulle naurun aihe huolimatta siitä, että vaadit aikaisemmin kenkienkin puhdistamista ettei korona tartu? Käsidesit löytyy jo joka paikasta koronan leviämisen estämiseksi mutta pinnat joista sen koronan voi saada on sinulle edelleen vitsin aihe hulluhan sinä olet.
Ja mitä aamulliseen viestiisi tulee sinä kopioit siihen artikkelista osion missä puhutaan aerosolista jotka ovat "pölyä ja savua, mutta myös pieniä pisaroita, jotka leviävät, kun ihmiset yskivät, aivastavat ja puhuvat" ilman että olisit puhunut viestissäsi sanallakaan pölyistä.
WC:stä vielä esimerkki jolle jaksat nauraa sitä vähätellen asiayhteydessä aerosolisesta koronaviruksen leviämistavasta : "Viitteellistä näyttöä on esimerkiksi siitä, että aerosolivälitteinen levittyminen olisi tapahtunut ostoskeskuksen vessassa".
Onko sinulla pienintäkään hajua edes siitä, mitä aerosolisella koronan leviämistavalla tarkoitetaan? No ei joten väännetään rautalangasta vaikka tyhjään metsään taas menee kun vastaanottopuolella ei ole ketään kotona :
Aerosoli- ja pisaratartunnan ero on siinä, että aerosolitartunnan voi saada vaikka vain oleskelisi etäällä samassa huoneessa mikrobia erittävän (yskijän) kanssa, tai jopa saapuessaan sinne vähän erittäjän (yskijän) poistumisen jälkeen. Nyt tarkkana einstein. Kyse on vain siitä, että viruksen kantaja voi tartuttaa muita paitsi yksimällä päin naamaa myös yskiessään samassa tilassa kaukana muista ihmisistä ilman minkäänlaista asiayhteyttä persepölyihin, petivaatteisiin, ihohilseisiin tai vaatepölyihin. Mikä naurettavinta kerrot edellä kuinka persepöly voi laskeutua wc:n ovenkahvaan nauraen muiden kertoessa kuinka viruksen voi saada samaisesta wc:n ovenkahvasta. Käsittämättömän yksinkertainen kaveri olet?
Erilaisten #pölyjen määrä voi tulla jopa 25 kg/v/10000la asiakaskäynnillä, emotionaalliseti ajatellen leviää #Juustolaan, voi eii!, ei niinkää jos Alkoon, mutta kun alkossa ei ole ulko-ovea, omaa sisäänkäynnilistä #Ulko-ovea, siksi, kun Liikekeskuksen suunnittelija ei ajatellut koskaan Kärsämäkeen tulevan Alkoa.
sonni selekänen plstaa nykyistä Alkon sijaintia
Suorastaan pelottaa tietoisuus siitä, että tuollaisia seinähulluja juoksee irrallaan ja vielä ilman sopivaa lääkitystä 😨
Sonni selekänen wiisweisaa koronalle, suorastaan pelottaa, että tuollainen huomattava "johtava ökyisäntä Kärsämäessä eikä ole huolissaan yhteisönsä terveydestä!
ei jatkoon!
Sinun kohdalla se suurin huolenaihe on mielenterveys.
Hullu mieleltä ja älykkyysosamäärän puolesta eli tuplahullu tai diblomi-idiootti.
voisitko nyt satewenkaari-jakarina täsmentää, mikä noista v-ehdoita on #Merikosken tutkimuksen tulos?
ei taijja löytyä, siispä myy ja tililleni 60 mullia huudostasi.
hi
Sinä siis vihdoinkin tunnustat Juustolan ja Alkon yhteiset #pölyt
hi
ottiko se Google #pölytietoa sinulta, kumpi oli ensin mina vai kana?
ja edelleen lämpiät Juustolan wc oven kahvasta, rakkaus on ikuista!
hi
käyähän siellä "Merikoskessa
kovasti sinua minun #yksinkertaisuus haittaa ja vielä #Hullu mikä Hullu!
hi
eiköstä niissä wc ovenrivoissa nimenomaan ole´kin #perspölyjä, sksi "toimituksen jälkeen kehoitetaan pesemään kädet.
selekäset ei vielä ole sitä tiedostaneet vaan luulevat WC ovenripaan "toimitukset jätettävä.
hi
Viruksen kantaja yskäisee laittaen ensin käden suun eteen ja tarttuessaan oven kahvaan oli se sitten esim. K-kaupan kylmäkaapin, avaruussukkulan, kirkon tai presidentinlinnan wc:n ovessa tms. siirtää hän siten viruksen koskettamaansa pintaan ja sinä vähäjärkinen hihittelet ja punnitset persepölyjä pesien kädet tarpeilla käymisen jälkeen koska ovenkahvassa on persepölyjä et bakteerien = Mene hullu hoitoon.
Sielläkö sinulle kirjoitettiin eläkepaperit päästä?
Pölyistä;
Suomalaisista, jos kaikki painaisi kesm. 80kg /5 500 000 ihmisestä irtoaa ihopöly-hilsettä vuodessa, n.1718 hlön painon verran.
hiuksiakin irtoaa <50> kpl/ vrk (ei kaljuilta) sen huomaa suihkussa käyvä lattikaivoon kertymästä, jos siis käy suihkussa.
autiotalo siis asumaton, kerää pölyä, vaikka ovet ja ikkunat olisi lukittu.
tie-ja katupölyä kertyy autorenkaitten kulumisesta, tiepinnan kulumisesta, hiekoituksesta ynms, ja on terveyteen suuresti haitallinen.
vaikka yksin asut ja auringonvalo lankiaa huoneeseen huomaat kuinka asunnon ilmassa leijuu "pölyä.
jos pölyjä ei olisi, ei tarviis pölyimuriakaan.
jos hulluja ei olisi, ei tarvittaisi hullujen huoneita.
Vielä kun saataisiin kaltaisesi eli irrallaan juoksevat hullut hoitoon ja lukkojen taakse.
Hölynpölyistä;
Unohdit oleellisimman eli hölynpölyn. Se kun pehmentää aivot kuten sinulle on käynyt. Yöllä kello 4 paskaa jauhamassa somessa "on terveyteen suuresti haitallinen" hilseestä, pölyistä, hiuksista lattiakaivossa peläten koronan tarttuvan persepölyistä nauraen varoitukselle kuinka ovenkahvoista voi saada tartunnan.
Mikä se söi aivot, kuppa, kateus, kärsämäki, kilju vai keskusta?
mikä minä sinussa niiku niiku saa raivoon, onko se sosiaalinen arvon alemmuutesi..
hi
,,työpaikan kollegalleni riitti kirpparilta ostetu käytetty villapaita..ja isäni 50-luvun vanhat jatsari saappaat, se oli, kylläkin eituitiivisen tietoisesti tekemäni testi, onnistui ja kertoi "kaiken.
se3uraavaksi olin varannut Oravaisten 1lk sarasta tehdyt bussilahkeiset housut, mutta ne fatsarit-jälkeen ja yhdessä niiden, arvelin vaarantavani kollegani pääverisuonen.. bullistumaan..
sonnimullikaiselle näyttäisin oleva, kuten olen jo hänelle viimeiset 30 vuotta ollutkin #disinformaation pääkohde ja nyt ylläri, että sekö sittenkin "päääästä pääsi työeläkkeelle, tartti siinä kyllä jalkojakin..
#Sonnimullinkainen on sosiaalisesti kypsymätön raakile, mutta erinomainen P-Koreaan(ei koronaan) teloituskomppaniaan toimenpanojen täyttämiseen!
Siinä se taas nähtiin millä tasolla sinun sosiaaliset taitosi ja tietotasosi ovat. Aiheen ollessa korona jäät kerta toisensa jälkeen debateissa toiseksi saaden jauhot suuhun tyytyen hihittelemään kuin vähäjärkinen kykenemättä mitenkään puolustautumaan sanomisiasi itse käsiteltävästä aiheesta.
mikähän siinä on että kaikilla pöhlökustaille muodostuu mitä ihmeellisimpiä pakkomielteitä hulluimmillaan pölyistä jos ei joistain ihmisistä joita suorastaan alkavat vainoamaan?
heitit sitten pyyhkeen, kun loppui tietotaitosi hlööni räkyttämiseen kuin jo s-24/ 4-vuotta olet n 200x sitä jo tehnyt ja sitä ennen 30 vuotta, hyvänä muttei vähäisempänä #Pietu jonka henki näkyy s-24 ah niin suloisissa sävelissäsi
Montako kertaa sinut pitää kölin alta vielä vetää? Tiedät harvinaisen hyvin kuinka ammuin kaikki väittämäsi alas tässäkin viestiketjussa sinun kykenemättä puolustautumaan ja etkös sinä vihannes ryömi kolostasi esille kertomaan kuinka voitit debtit? Hullu mikä hullu.
sonnimullisen edl. viestin suomennos ja s-24 kämäen lukijoille; jakarin moodilla sitten..
heitit sitten pyyhkeen, kun loppui tietotaitosi hlööni räkyttämiseen kuin jo s-24/ 4-vuotta olet n 2000x sitä jo tehnyt jakarin moodilla
Hi
tuon sinä osaat, siis papukaijana olon, kun ei ole synapsia muuhun, ei ollut isälläskään, kuin roskis dyykkarina kauppiaks.
ja kylän S maitokylmiössä pellit räplättää, mut ei varastossa kun ss- isäsä poika hyllykiinikkeistä tehnyt dipoloomin.
hi
ja,, heitit pyyhkeen kehään, kun tunnustit, että "perspölyt leviää wc-stä, minähä jo alkuvuodesta tuon sanoin, että etelänvetelien perspölyt leviää ja sinä sait verisuoni katkoksia .. ja sen huomaa..
hi
Idioottihan sinä olet. Viestiketjussa on kerrottu lukuisia kertoja kuinka sinä nauroit kun sinulle kerrottiin kuinka esim. wc:n ovenkahvasta voi saada koronatartunnan ja sinä idiootti jauhat edelleen persepölyistä tarkoittaen niillä hilsettä yms. joilla koronan kanssa ei ole mitään tekoa. Kaikkia helvetin hulluja sitä irrallaan juokseekin?
juurikin Einsteinin alkuvuodesta s-24 agressiivisin #perspöly- lauseitten säikäytyksellä-ja ansiosta ruususen unta nukkuvat heräsi ja Koronaa ei ole eikä lähikunnissakaan, ainakaan vielä.
ja sekös sonnimulikkaista kirpasee, kun ei itse hoxhoxanut, kuten jälkijunailija on!
hullu mikä hullu oikea kylähullu. Ne nelostien kulkijoiden perseet ovat pölisseet joa n80 vuotta eikä niillä hilseillä ole edelleenkään mitään tekemistä koronan kanssa mutta hakkaa päätä seinään vahinkoa ei tule niin pahasti pää on jo valmiiksi sekaisin. Kylän pelle joka muille järjestää naurun aiheita. Somessa kun sirkukset on kiinni.
"Einsteini on aina ollut eellä kävijä, esm kun v1979 vanhempani vanheni, niin hommasin heille syytinki okt kirkolta jossa asuivatkin enen kuolemaansa 25 vuotta, kotitilan as, rak meni veljelleni niimpä, otin thussit ja piirsin mökkini ja siihen ennen kuulumaton lämmityksen; maalämmön, meni 40 vuotta ennen kuin mullinkaiset alkoi haahuilemaan, että mikseonsemaalämpö, kyllä ne aluksi räkättivät, että tuutuuu heille lämmittelemään, eivät räkätä enää, "tyhmiä kun ovat.
Einsteinin "pöly agressio-vietinällä nousi Juustolan kahvion tuolit pöydälle, mutta kyllä Mullinkainen otti irtopisteitä kuuluuttamalla, kitarisat ulkona väräjäen.. että "JUUSTOLAN KAHVION TUOLIT ON PÖYDÄLLÄ", kuin olsi mullinkaisesta johtuvaa,,
hehehheheh
oliko 80 v sitten Koronaa?
onko tosi, että olet "TYHMÄ?
Hilsettä on ollut ennen koronaa, sen aikana ja sen jälkeenkin penkkien ollessa pöydällä koronan ei pölyn takia HIHITTELEVÄ HULLU,,
jassoossia, sinä nyt siis nyt tunnustat "hilseen, aiemmin irvit puhuessani iho-hilsestä
ja sitten tämä järisyttävä selekisen alias Tohtori"koronan paljastus; "Hilsettä on ollut ennen koronaa, sen aikana ja sen jälkeenkin penkkien ollessa pöydällä koronan ei pölyn takia",
siis sitä Koronaa on nyt sitten Kärsämäellä????????!!!!!!!!!!!??????????!!!!!!!!!!
siis sinulla!
ainakin huomasin kahviossa "tuolit pöydällä, en "penkkiä"? onko tuolit koronan merkki, vaiko vain penkit?
ollakko vaiko ei olla?
Halmet
Heh heh...Joo. Jos tai siis kun et ole huomannut KAIKKI ruokaravintolat koko maassa ovat kiinni koronan leviämisen ehkäisemiseksi ja etkös sinä vihannes tulkinnut sen siten, että kärsämäessä on koronaa heh heh...Vaihteeksi luetun ymmärtäminen täysin ylivoimaista kappas kummaa ja kyllä, irvin edelleen idioottimaisuuksillesi hilseestä, kuollesta ihosta kuten irtoavista hiuksista lattiakaivoissa asiayhteydessä korona sinun nauraessa kuinka koronatartunnan voi saada esim. ovenkahvoista jatkaen idiotismia pölyistä joilla ei koronan kanssa ole mitään tekemistä.
"Hilsettä on ollut ennen koronaa, sen aikana ja sen jälkeenkin penkkien ollessa pöydällä koronan ei pölyn takia",
"siis sitä Koronaa on nyt sitten Kärsämäellä????????!!!!!!!!!!!??????????!!!!!!!!!!"
("Harhaluuloisuushäiriöstä kärsivällä on alttius tulkita ympäristön tapahtumat ja ihmisten eleet tavalla (merkityselämykset ja suhteuttamisharhat), joka tukee heidän uskojaan. Tuloksena ovat riitaisat väittelyt ja kaikkien osapuolten ärtyneisyys.")
"Heh heh...Joo. Jos tai siis kun et ole huomannut KAIKKI ruokaravintolat koko maassa ovat kiinni koronan leviämisen ehkäisemiseksi ja etkös sinä vihannes tulkinnut sen siten, että kärsämäessä on koronaa heh heh..."
"Hilsettä on ollut ennen koronaa, sen aikana ja sen jälkeenkin penkkien ollessa pöydällä koronan ei pölyn takia",
"siis sitä Koronaa on nyt sitten Kärsämäellä????????!!!!!!!!!!!??????????!!!!!!!!!!"
("Harhaluuloisuushäiriöstä kärsivällä on alttius tulkita ympäristön tapahtumat ja ihmisten eleet tavalla (merkityselämykset ja suhteuttamisharhat), joka tukee heidän uskojaan. Tuloksena ovat riitaisat väittelyt ja kaikkien osapuolten ärtyneisyys.")
"Heh heh...Joo. Jos tai siis kun et ole huomannut KAIKKI ruokaravintolat koko maassa ovat kiinni koronan leviämisen ehkäisemiseksi ja etkös sinä vihannes tulkinnut sen siten, että kärsämäessä on koronaa heh heh..."
Etkö edes tiedä mikä on #penkki, mikä #tuoli, mikä #jakkara?
en saanuttyhjentävää vastaustasi, kun väitit "penkkien pöydällä olevan merkki Koronasta, vähän outo ja vähän käytetty ilmaisu Koronan olemassa olosta ja tässä tapauksesshan kyse oli Kärsämäen Liikelaitoksessa sijaitsevasta Juustolan Kahviosta jossa on, siis sanasi mukaan, penkit pöydillä ja että se on #Koronan merkki!
vanhakansa tietää, että kevät paljastaa sekopäät, kuulunet em,n kategoriaan?
Mistä tunnistaa helposti ihmisen joka kärsii mielenterveysongelmista? Vastaus - huumorintajuttomuudesta.
Älä jakari aina kääntele sanomisiani.
"Hilsettä on ollut ennen koronaa, sen aikana ja sen jälkeenkin penkkien ollessa pöydällä koronan ei pölyn takia"
"siis sitä Koronaa on nyt sitten Kärsämäellä????????!!!!!!!!!!!??????????!!!!!!!!!!"
"Heh heh...Joo. Jos tai siis kun et ole huomannut KAIKKI ruokaravintolat koko maassa ovat kiinni koronan leviämisen ehkäisemiseksi ja etkös sinä vihannes tulkinnut sen siten, että kärsämäessä on koronaa heh heh..."
"en saanuttyhjentävää vastaustasi, kun väitit "penkkien pöydällä olevan merkki Koronasta, vähän outo ja vähän käytetty ilmaisu Koronan olemassa olosta ja tässä tapauksesshan kyse oli Kärsämäen Liikelaitoksessa sijaitsevasta Juustolan Kahviosta jossa on, siis sanasi mukaan, penkit pöydillä ja että se on #Koronan merkki!"
- Puhuinko minä merkeistä koronasta kertoessani kuinka koko maan kaikki ravintolat ovat suljettu koronan leviämisen ehkäisemiseksi vai Suomen hallituksen antamasta määräyksestä jonka seurauksena suljettuna ovat mm. päiväkodit, ruokalat. koulut jne? Et sinä voi olla noin käsittämättömän yksinkertainen? Seuraavaksi kerro mistä päin maailmaa löytyy rakennus joka on suljettu sen takia että siellä rakennuksessa on korona? Ei yhtä ainoaa vaan rakennuksia kuten esim. ravintolat on suljettu yksinomaan sen takia ettei koronaviruksen saaneet levitä niitä toisiin ihmisiin esim. asioidessaan ravintoloissa. Pelottavan tyhmä ihminen kyllä olet?
on kirjoittanut varmasti ainakin 100 avausta koronasta eikä tiedä miksi esim. ruokaravintolat ovat kiinni..??
Tässä sinä sanot; "Hilsettä on ollut ennen koronaa, sen aikana ja sen jälkeenkin penkkien ollessa pöydällä koronan ei pölyn takia"
Liikel.kahviossa Kärsämäellä on istuimet pöydillä, siis väität sen olevan Koronan #merkki, hui kauhistus ja sitten syytät minua vielä #Huumorintajuttomuudesta, kyllä, taju lähti ja huumori katosi ilmoituksesi johdosta!
Mielenhäiriöisi merkki on, kun muodostit "wirtuaalihahmon jolle vastaat, siis tyhjään, joka ei vastaa, ja sen teit sanomalla, että puhut "P-järven trollille #Ted Raikkaalle, minä en ole hän!
Et sinä saatanan hullu voi olla noin tyhmä? Kolmannen ja viimeisen kerran koko maan ravintolat ovat kiinni hallituksen määräyksestä ei sen takia että niissä ravintoloissa olisi korona vaan sen takia ettei viruksen kanstajat tartuttaisi koronaa muihin ihmisiin asioimalla esim. ravintoloissa.
Käsittämättömän tyhmä kyllä olet. Aamusta iltaan huudat koronan perään kirjoittaen siitä sairaita määriä avauksia ja nyt sinä vihannes kysyt miksi juustolan ruokasali on suljettu väittäen siellä olevan viruksen miten helvetin hullu sinä olet?
"Ravintoloiden sulkeminen sai viimeisen sinetin – ovet kiinni lauantaina
Viimeisetkin ravintolat sulkevat ovensa lauantaina.
Julkaistu: 2.4. 23:47
Ravintoloiden ovet suljetaan asiakkailta vuorokauden vaihtuessa lauantaiksi.
Ravintoloiden väliaikainen sulkeminen on saanut eduskunnassa viimeisen sinetin. Eduskunta päätti, ettei valtioneuvoston asetusta ravitsemisliikkeiden sulkemisesta kumota.
Ravintoloiden ja kahviloiden pitää valtioneuvoston asetuksen mukaan sulkea ovensa asiakkailta kaikissa Suomen maakunnissa, kun vuorokausi vaihtuu lauantaiksi 4. huhtikuuta. Ulosmyynti on kuitenkin edelleen sallittu.
Näillä näkymin ravintoloiden on pidettävä ovensa kiinni toukokuun loppuun asti.
Eduskunta hyväksyi jo lauantaina hallituksen esityksen, jolla määrätään ravintolat, kahvilat ja vastaavat suljettaviksi, jotta koronaviruksen leviämistä voidaan hidastaa. Ravintolat määrätään suljettaviksi kuitenkin vasta, kun eduskunta on käsitellyt asetuksen.
"Ravintolat merkittäviä tartuntojen levittäjiä"
Eduskunta päätti ravintoloiden sulkemisesta valiokunnan mietinnön pohjalta. Perustuslakivaliokunnan puheenjohtaja Johanna Ojala-Niemelä (sd) kertoi torstaina, että valiokunta pohti sitä, onko toimenpide asianmukainen, oikeasuhteinen ja välttämätön ja päätyi siihen, ettei se esitä asetusta kumottavaksi.
– Asetus on tarpeen lähikontaktien vähentämiseksi, tartuntojen vähentämiseksi, jotta kuolemantapauksia saadaan alennettua, Ojala-Niemelä sanoi.
Ojala-Niemelän mukaan valiokunta pohti torstaina samaa asiaa kuin viime viikolla – onko ravintolat laitettava kiinni koko maassa vai voisiko sulkemiset rajata alueellisesti. Ojala-Niemelän mukaan valiokunta päätyi siihen, että jos ravitsemisliikkeitä suljettaisiin alueellisesti eriaikaisesti, se ei ehkäisisi tartuntojen leviämistä tehokkaasti ja ennakoivasti.
Myös valtioneuvosto katsoi näin perustelumuistiossaan.
Ojala-Niemelä lisäsi, että ravitsemisliikkeet ovat kansainvälisten kokemusten ja tapauskohtaisten kertomusten perusteella osoittautuneet merkittäväksi tartuntojen leviämisen edistäjäksi.
Valiokunta kuitenkin korosti sitä, että valtioneuvoston asetusta pitää muuttaa ja sulkemisesta luopua alueella, jossa ravintoloita ei ole enää välttämätöntä pitää suljettuina."
Kolme viikkoa vanha artikkeli ja sinä "einstein" et vieläkään tiedä miksi ravintolat ovat kiinni mitä jos soittaisit lähimpään hoitolaitokseen että täällä soittelee yksi pehmeäpäinen einstein joka kaipailisi pehmustettuun huoneeseen lukkojen taakse?
niin sinulle tärkeintä on julistaa #einsteini pehmeäpääksi, ei siis korona.
kun sinä sanot, ettei pölyjen vuoksi vaikka niitäkin on, nosteta #penkkiä pöydälle, vaan #Koronan vuoksi, ja kun penkit on nyt pöydällä se tarkoittaa tässä tapauksessa (kun vertasit hilsepölyhin) että korona on siis ko huonetilassa, koska sielä on myös "pölyä.
Jos, et olisi yhdistänyt lauseeseesi "pölyjä, vaan puhunut vain #Koronasta asia olisi ollut selvä, että yleistät, et kohdista, nyt sen kohdistit sitomalla pölyyn.
miten meni niiku..?
varo, ettet enää lyö päätäsi Einsteinin Petäjään!
hi
Niimpä niin ei pölyn vaan koronan takia Marinin hallitus sulki mm. ravintolat ja kun minä sanon ettei ravintolassa ole koronaa etkös sinä aivokuollut kerro että ruokasali on kiinni koska siellä on koronaa hoh hoijjaa..
Miten meni ihan perinteisesti sinun harhaisen hullun kääntäessä jokaisen sanan kuten harhaisilla hulluilla tapana on.
Taisi siellä suviseuroissakin jotka peruttiin olla koronaa tai pölyjä kuten myös festareillakin koska nekin suljettiin kuten esim. juustoportin ruokasali?
Huh huh hullumpaa ei ole ennen vastaan tullut. Kerrotko vielä miten kauan menee siihen, että korona häviää ruokasalista ja miksi sitä ei voi käydä pesemässä pois jonka jälkeen ruokasalin voisi avata huomenna?
Eiköhän se riitä kun sinä olet juossut pää edellä puuhun seoten siitä vai tipuitko sinä petäjästäsi lyöden pääsi samalla lopputuloksella? Kiipeäppäs apina takaisin puuhusi ja pysy siellä minne kuulut.
Kerrotko miten se korona valitsi yksinomaan juustoportin ruokasalin pesäkseen kun muu osa liiketiloista on edelleen auki viinakauppaa myöten? Vessaan voi mennä istumaan mutta ruokasaliin ei eikö ole kummallinen juttu miten hygieninen ja pölyvapaa paikka se wc on ruokasalin osoittautuessa perspölypesäksi vai..miten meni niinku omasta mielestä?