Aivan sekavia ylenaamu tv: ssä,aivan hirveää kuultavaa.tämmösiä ihmisiä meitä edustamassa eu;ssa,ei hyvältä näytä.
Huhtasaari puhui
Anonyymi
38<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Fränti vai sarvamaa, niin kumpi on julmemman oloinen kenenkään mielestä. Sivistynyt puhe ei juurikaan paranna luottamuksen tunnetta edes.
Vielä kun kerrot mikä oli keskustelun aihe ja minkälaisia kannanottoja osalliset siitä esitti?
Niimpä niin ei pienintäkään hajua mutta avaushan siitä piti kirjoittaa kun näkyi persun naama televisiossa hoh hoijjaa..
Aamusta iltaan päivästä, kuukaudesta ja vuodesta toiseen yksi ja sama levy pyörii. "Pieniä" pakkomielteitä havaittavissa.
Persuille pelkästään etu että Huhtasaari ja Hakkarainen ovat brysselissä. Sama homma muidenkin puolueiden kohdalla jotka ovat siivonneet brysseliin edustajansa jotka ovat tehneet puolueelle pelkästään vahinkoa kotimaassa. Pois silmistä pois mielestä. Joidenkin kohdalla poliittinen saavutus toisten kohdalla siperiaan lähettäminen. Siellä on niin Kiviniemet kuin Jätteenmäet jne. vielä kun saisivat Sipilän siivottua pois eduskunnasta brysseliin keskustan kannatusta syömästä.
Mitäs outoa siinä oli kommentoi aivan oikein että kyllä se hvk:n tilanne olisi selvinnyt jos olisi ollut tahtoa ja myöskin se EU:n suojainkilpailutuksesta ulosjääminen oli paha moka
Sekavaa oli, kun ei kannattanut viallisten maskien tuomista Suomeen ja siirtolaisten tuomista al-Holin leiriltä sekä rahan lahjoittamista muille maille ympäri maailmaa...!
Katsojat ovat täysin järkyttyneet...
Puoli tuntia meni haastattelun etsimiseen ja katsomiseen (tai lukemiseen) kysyttäessä mikä oli keskustelun aihe jne? Ehkä jatkossa olisi parempi ensin tutustua aiheeseen mistä kirjoittaa provon ajan tappamiseksi? Vai mitä trolli tedraikas?
Huhtasaari ei ainostaan puhu sekavia hän myös tekee niin.hän pyrkii hajoittaan eu:ta sisältä päin,kun pitäis ajaa suomen etuja siellä.huhtasaarelle on puolueen etu ja oma kannatus tärkeintä,suomesta hän paskat välittää.tod.vaarallinen ihminen,vålillä aivan puistattaa.
Sekavia puhuu mutta yksinomaan aiheen koskiessa uskontoa varsinkin mitä luomiskertomukseen tulee silloin jutut menee ihan KD Räsäsen tasolle.
Onhan se paha ihminen se Huhtasaari kun mm. uskaltautui arvostelemaan kuinka EU leikkaa esim. Suomen maataloustukeja tai sitä, että EU pyrkii tekemään jäsenvaltioistaan alaisiaan hallinnollisesti? Noin kamala ihminen se on ja Suomen vihollinen.
Siinä ne sinun puistatukset pelkkää sairaalloista pakkomiellettä persuja kohtaan. Päivästä toiseen sama levy pyörii neula jumissa. Ensimmäinen asia aamulla persujen perään itkeminen suoli24lla kuten myös viimeinen asia päivän päätteeksi vain toistuakseen seuraavana päivänä ja sitä seuraavina uudestaan. Hae nyt hyvä ihminen vihdoin ja viimein apua itsellesi tuohon persuaddiktioon?
Onhan se ikävä ihminen se Huhtasaari kun EU:ta vastaan sotii hällä väliä siitä, että Suomi oli jo joutumassa Sipilän hallituksen aikana EU:n holhoukseen. Vältti nipin napin soteuudistuksella mutta perseellehhän se meni tarkoittaen sitä, että on ajan kysymys milloin EU yrittää uudestaan saada Suomen hallintoonsa. Tapahtuessaan tarkoittaa mm. sitä, että Suomen budjetit yms. tehdään sitten Brysselissä EU virkailijoiden toimesta sen sijaan että ne tehtäisiin Arkadianmäellä suomalaiseten valitsemien edustajien toimesta.
Puistattaako? No hyvä ja sitten hieman vaikeampi kysymys. Mikä se puistattaa EU vai Huhtasaari? No Huhtasaari koska ao. on persu jos olisi esim. vihreä tms. sinä et huomaisi koko ihmisen olemassaoloa tai vastaavasti voisit häntä jopa äänestää. Tuota ne pakkomielteet teettää kun niihin yhdistyy traumat. Ei tarvitse edes näkyä persun persua missään sinun itkiessä niiden perään joka tapauksessa.
Puhut yhtä sekavia eli lienet persu.
Jahas, trollipoja kierros vaiheessa missä on tällä hetkellä haapavesi palstan trolleja kokemassa onko saalis uinut pyydyksiin. Tyhjäpää eli pyhäjärven peräkamarinpoika taas itseään viihdyttää? Tai siis yrittää raivareihinhan ne aina päättyy ja sensurointeihin. Kun on uudet provot muutamaan avaukseen kirjoitettu seuravalle palstalle ja kas, ikiliikkuja on keksitty.
Se, ettet sinä, lapsen tasolle jäänyt ole kykenevä ymmärtämään mitä aikuiset puhuvat ei ole merkki siitä, että muut puhuisivat sekavia vaan sitä, että sinä olet sekaisin mutta senhän sinä toki tiesitkin kuten me kaikki muutkin.
Tee gallup kuka on Haapaveden tyhmin niin saat vastukseksi opettajapersun.
Mitä pahaa olemme tehneet, että olemme saaneet hänet vaivoiksi?
Kerrotko miten sinua pyhäjärvistä pro pyhäjärvistä joiden missio on kepuviha haittaa haapaveden persut?
Huhtasaari puhui täyttä asiaa. Kuunnelkaapas se ajatuksella ,eikä ennakkoasenteella.
Sarvamaalla oli myös asiallisia kommentteja hallituksen ,pääministerin ,kommenteista.
Oppositio haukuu aina hallitusta,se on sen tehtävä.
Nainen joka ei kyennyt tekemään gradua ei ole järkevä.
Tosi vaarallinen nainen,on vaarallinen on...
Levittää Venäjän propagandaa.
Noin se menee. Luotsi trollaa ja provoaa haukkuen ihmisiä jopa nimien kanssa sensuroiden vastaukset joissa hänet käräytetään tai hänelle puhutaan kuin hän muille puhuu.
Sanoi että jos Ranskalla on maailman suurimpia kultavarantoja niin miksi Suomalaisten pitäisi tukea sen pankkeja?! Tätä minäkään en ymmärrä että miksi, mutta minä en olekkaan sivistynyt lestaatiolainen jolla on perstaskussa kepun puoluekirja.
Huhtasaaren hupakko puhuu suulla suuremmalla Esim.Eu häirikkömaa Italialla on suurempi Kultavaranto kuin Ranskalla .
Miksi pienen köyhän Suomen pitäisi tukea rikkaita etelän maita ei mene järkeen
Jo on kovaa. Huhtasaarta joku mennyt moittimaan Hyi hyi. Tiedä, että persu trollit ei jätä siihen puuttumatta.
Siinähän se vitsi kun sinä provoat paitsi persuja myös kepuja ja jos keput ei provosoidu provoat seuraavaksi lestakepuja tms. Jos yksikään edellisistä ei trolleihisi vastaa esiinnyt itse persuna, kepuna tms. keskustellen siten itsesi kanssa jos kukaan ei vastaa provoihisi. Käsittämättömällä ahkeruudella ja vielä useilla palstoilla samanaikaisesti.
Suomenkieli on vaikeaa, jos sitä ei ymmärä.
Eli keput haluaa jakaa suomalaisten rahoja pitkin maailmaa niin kuin viherpunikitkin. Seleväksi tuli.
Keput haluavat jakaa köyhien suomalaisten rahat rikkaiden maiden pankeille punikkien kanssa ja tätä Perussuomalaiset kuten Huhtasaari vastustaa.
Huhtasaaren isoisä oli käpykaartilainen. Kauas käpy ei ole tippunut.
Onko ihminen pelkästään jokin suvun jatke ja ajatuskahleissa? Uskot johonkin sidottuun ratkaisuvaltaan, missä ei voi ajattelussaan vapautua vanhempiensa ja sukunsa aivoituksista.
Ihan oikein vastustaa. On vain niin, että kaikkeahan ne vastustaa.
Suomen kapein kirjanen lie toimenpiteet ja ehdotukset, joilla haapaveden talous saataisiin kuntoon. Paksuin kirja lie valitukset, poliisitutkimukset ja vastustukset kaikkeen tekemiseen.
Samaa se on valtakunnan tasolla.
No on kyllä . Haluaa vaan Venäjään . Muuttas sinne . Suomi kuuluu Länsi eurooppan . Ihime noita-akka
Kolmasti päivässä juon puolilitraa etikkaa!
Oletko sinä teipannut hiiren jeesusteipillä käteen kiinni kun riippumatta vuorokauden ajasta ei muste kerkiä kuivumaan kun sinä nettikyttä olet viestin jo sensuroinut? Tarkoittaa sitä, että edellisenkin viestin sinä sensuroit ennen kuin minä kerkiän siihen lyhyesti vastaamaan.
Viittauksella edelliseen oletko miettinyt hakea nettiriippuvaisuuteesi ammattiapua? Taas yökin mennyt trollaamisen parissa vaikka päivät menee aamuvarhaisesta iltamyöhään saman harrastuksen parissa.
HAH HAH! Noin se menee ei vastaamaan kerkeä kun sensuuri iskee.
Olet sinä tedraikas kyllä naurettava tapaus.
Tarkoitin siis......säälittävä.
Haapavedellä kuitenkin nauretaan Ilkalle?
Hänen aikansa menee tyhmälle persulle nauraessa.