"Hara" Kirinen

Alimmalta palkintopallilta hän kyykistyi kieleni päälle. Niinkauan kuin olisin "Tunkion kuningas" - Hän ei kehtaisi tappaa itseään.
3153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä maku ja harras kieli
Siinäpä meillä intomieli
Viisas liki rimamme
Ilomme ja onnemme

Äänestä

Runon pitäisi _rimmata_ enemmän!

Äänestä

Rimmaus turhaa hienostelua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Alimmalta palkintopallilta hän kyykistyi kieleni päälle. Niinkauan kuin olisin "Tunkion kuningas" - Hän ei kehtaisi tappaa itseään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu