Iltalehti kirjoittaa, että nyt on tissipotit taas ruvenneet ahdistelemaan ihmisiä instakrammissa. Onko sinulla ollut ongelmia tissipottien kanssa? Tissipotti on semmoinen valekäyttäjä somessa jolla on paljastava profiilikuva ja joka yrittää päästä sinun kaveriksi jotta saa urkittua sinun henkilötiedot tai houkuteltua sinut maksullisille pornosivuille.
Tässäkin yksi syy miksi kaikki somet pitäisi vetää vessasta alas alimpaan helvetin syöveriin.
Ahdistelevatko tissipotit sinua?
2
88
Vastaukset
- Anonyymi
Kaikenlaisia houkutuksia! Pitää olla itellä tolkku päässä, mitä tekee, ei kukaan eikä mikään hyökkää kimppuun yhtäkkiä noin vain. Eikä kukaan somessa ahdistele ketään, jos ei itse anna siihen aihetta.
Kullakin on vastuu itsestään, ei kaikille riitä omaa vahtijaa vierelle. Tuskin tuollaisesta potista ovat kaikki kuulleetkaan, no nyt alkaa kyllä kiinnostaa. - Anonyymi
Onko siellä Lieksassa paikallisia tissipotteja? Niitä pitää suosia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2101386- 961256
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan2950Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9908Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛85862Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle14812- 32800
Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.57786T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37738Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44724