Ahdistelevatko tissipotit sinua?

Iltalehti kirjoittaa, että nyt on tissipotit taas ruvenneet ahdistelemaan ihmisiä instakrammissa. Onko sinulla ollut ongelmia tissipottien kanssa? Tissipotti on semmoinen valekäyttäjä somessa jolla on paljastava profiilikuva ja joka yrittää päästä sinun kaveriksi jotta saa urkittua sinun henkilötiedot tai houkuteltua sinut maksullisille pornosivuille.

Tässäkin yksi syy miksi kaikki somet pitäisi vetää vessasta alas alimpaan helvetin syöveriin.

2

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikenlaisia houkutuksia! Pitää olla itellä tolkku päässä, mitä tekee, ei kukaan eikä mikään hyökkää kimppuun yhtäkkiä noin vain. Eikä kukaan somessa ahdistele ketään, jos ei itse anna siihen aihetta.
      Kullakin on vastuu itsestään, ei kaikille riitä omaa vahtijaa vierelle. Tuskin tuollaisesta potista ovat kaikki kuulleetkaan, no nyt alkaa kyllä kiinnostaa.

    • Anonyymi

      Onko siellä Lieksassa paikallisia tissipotteja? Niitä pitää suosia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe