Yle i21.4.2020: "Mikkelin kaupunki valmis rahoittamaan Savonlinnan kulttuuripääkaupunkihanketta puolella miljoonalla eurolla".
Ei hyvää päivää. Verot tapissa, velkaa suut silmät täynnä ja palvelut surkeita, mutta rahaa riittää uusiin seiniin ja kaikenmailman hömpötyksiin. Kyllä mikkeliläistä veronmaksajaa viedään kuin pässiä narussa!
Ei hyvää päivää. Verot tapissa, velkaa suut silmät täynnä ja palvelut surkeita, mutta rahaa riittää uusiin seiniin ja kaikenmailman hömpötyksiin. Kyllä mikkeliläistä veronmaksajaa viedään kuin pässiä narussa!
Vastaukset 9
Vanhimmat
Eihän tuo oo pal mittää nykyään kun rahhaa kasvaa puissa ja pensaissa ja vaikka missä on rahhaa rahhaa.
Jos raha riittää narkkarien hyysäämiseen, niin ehkä sitä riittää myös johonkin merkitykselliseen.
Subjektiivista. Vaikka se ois sun mielestä merkityksellistä, ei se sitä todellisuudessa todennäköisesti ole.
Onkohan tetrin kartanossa merkillisiä työttömiä narkkareita?
Työlistääkö ramben konditorio merkillisiä työttömiä narkkareita?
Ota lisää, jospa se ajatus sillä selviää.
Noista jos pitää valita niin melkein mielummin narkkareiden hyysääminen. Ei ne pohjimmiltaan yhtä hulluja psykopaatteja ole kuin kulttuurihullut
Niin, se on tietysti näkemys kysymys, mutta jos ei olisi kulttuuria, erityisesti korkeakulttuuria, niin täällä mikkelissä elettäsiin edelleen kalliomaalauksia piirrellen susiluolassa.
Lahdessa puolestaan rahaa kylvetään #ysmpäristöpääkaupunkiin". Tähän korona-aikaan sikamainen juttu. Ja muuutenkin turha.
Mutta saavathan eliittiiporukat matkustaa ja ryypätä Lahden veronmaksajien laskuun oikein urakalla. Hommaan kun otetaan kunnon vauhti edellisinä vuosina.
Porvoo-Kouvola -rataankin näkyy rahaa riittävän.