Hyvinkäälle?!?

miten helposti hyvinkäälä saa yksiön/kaksion! Mistä saisi vuokratalojen hakemuksi (en löytänyt mistään)
Minkälaista menoa on ja saako helposti uusia tuttavia?
41117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

saa esim. kaupungin asuntotoimistosta, vvo-toimistolta ja kiinteistövälittäjillä on myös vuokrattavia asuntoja.
Ainakin vvo:n asuntohakemuksen löytää myös heidän nettisivuiltaan.

Äänestä

Minusta saat heti uuden tuttavan kun löydät oman kämpän.Varsinkin jos pelottaa nukkua yksin alkuun niin tulen mielelläni apuun.Muutenhan meno hyvinkäällä on melko perseestä.

Äänestä
  • ... hyvinkääläinen tapa lähestyä naista!

    Äänestä

  • oi tietty sä saat tulla pelottaa olla yksin
    ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö 18vee kirjoitti:

miten helposti hyvinkäälä saa yksiön/kaksion! Mistä saisi vuokratalojen hakemuksi (en löytänyt mistään)
Minkälaista menoa on ja saako helposti uusia tuttavia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu