Martinan ja Stefanin ero on lopullinen, joten turhaan kirjoitatte höpinöitä yhteenpaluusta?
Martina kertoo IG:ssä itse, että koronan johdosta he kaikki ovat Hangossa yht'aikaa ja that's it, eli se parisuhde on nyt historiaa.
Stefanin ja Sofian suhde sen sijaan voi viimeisten tietojen mukaan hyvin, mutta ei siitä sen enempää.
Martina kertoo IG:ssä itse, että koronan johdosta he kaikki ovat Hangossa yht'aikaa ja that's it, eli se parisuhde on nyt historiaa.
Stefanin ja Sofian suhde sen sijaan voi viimeisten tietojen mukaan hyvin, mutta ei siitä sen enempää.
Vastaukset 82
Vanhimmat
Eipä sitä toisaalta koskaan tiedä, etteikö se mieli voisi matkalla muuttua?
Kukaan tuskin yllättyisi, jos riitaisa pariskunta palaisi yhteen syystä tai toisesta.
Näin kirjoitin.
Samoin kuin tästä Sofian ja Stefun "romanssista".
Ei ole mitään romanssia, vielä vähemmän seurustelua.
En voi kuin ihmetellä ton Marzun pahansuopuutta.
Itselleen kyllä suo kaiken maailman kyseenalaiset bilekaverit ja juhannusheilat...
Tarkoitatko sitä jääkiekkoilija Hannesta, jonka kanssa vietti Juhannuksen Vanajanlinnassa?
Tämä oli tässä. Tilanne voi olla toinen huomenna.
Mä en usko ennen kuin ovat asuneet vuoden erillään ja olleet palaamatta yhteen. Martina pelaa aikaa Hangossa. Nainen on kiero kuin korkkiruuvi ja Stefu ennenkin ollut heikko heltymään jatkolle.
Ennekin kiristänyt sepukkaa, uhannu tuoda tyttären julkisuuteen, jos ei tottele narsua.
Mistä sinä tämän tiedät? Oletko ollut läsnä, kun tällaista on esitetty? On eroa faktalla ja fiktiolla ja liian vilkkaan mielikuvituksen tuottamalla "tiedolla". Tiedolla, jonka perustana on vain ilkeys.
Moikkelis, rakkaus on yllättävä monelle. Pari voi palata yhteen ja löytää uuden intohimon tai pari voi erkaantua ja jatkaa ystävinä. Se antaa tilaa Martinan uudelle rakkaudelle. Martinan voima tilanteessa on menestyvä yritys vakioasiakkaineen ja rakkaus lapsiin sekä urheiluun. Martinalle tilanne on win win, sillä hän voittaa nyt joka tapauksessa. Ihana aamu ja lämmin päivä tulossa, venyttelyt vielä edessä samoin kun aamuvoimistelu. Nyt kun korona on väistynyt niin teemme kaverin kanssa oikein kunnon shoppailukierroksen. Nyt on se hyvä puoli, ettei kaupoista ole ostettu paljoa mitään ja voi rauhassa valita klassisia vaatteita hyvistä materiaaleista. Kivaa on myös se, että Martinan kiusaajat on pysyneet lähiöissään eivätkä ole häiritsemässä kunnollisia ihmisiä.
Pissispoika se lähtee kauppoihin kiertelemään ihan huvikseen, vaikka on tämä korona-tilanne 😱 Pissispoika on sitä mieltä, että korona on väistynyt 🤣 Pissispoika on sitä mieltä ilmeisesti, ettei häneen koronat tartu 🤔 Luulen silti, että tilanne pissiksellä on tämä, kotona on visusti päivystämässä Martina-juoruja 😅 Kaikki korona-päivät menee Martinaa miettiessä ja haukkana puolustamassa. Pissispoitsu on nyt joutunut kääntämään kelkkansa kokonaan ja pää höyryten miettii uusia strategioita, millä saisi tyrkylle nostetta 🤗 No, se suotakoon hänelle, hänen ahtaisiin ympyröihinsä.
No ei kiinnosta ketään ihan sama.
Martinahan ei suosiolla luovu etuisuuksistaan, kynsin hampain roikkuu kiinni , vaikka yrittää selitellä lapsilla koirilla hevosilla koronalla. Vikkekin oli Eskolla ja nyt Hangossa, että ei paljon korona huoleta. Itse käynyt Helsingissä kampaajalla ja muissa hoidoissa. Pitkä sepustus instassa. Se on vaan niin että tällä Minnalla ei ole uskottavuutta, kun on koko elämänsä kertonut muunneltua totuutta. Samaa kastia kuin Torppa ja Tukiainen,valheelle koko elämä perustettu. Esittä kaikennäköistä hyvinvointi valmentajaa muuta netistä löytyy kaikki hänen neuvonsa ,ei ole itsensä kehittämiä. Esittelee kaikki muka omistamansa ,mutta yhtään ammatillista osaamista todistusta ei ole näkynyt ,puheet vaan ovat kovaa luokkaa. Stefua mitenkään puolustamatta, hän oli nuori kaveri ,kun tämä äidillisiä otteita käyttävä narsisti otti pojan näppeisinsä. Sama tien raskaaksi, varmaan tiesi ehkäisystä sillä kokemus taustalla. Martina on todella väkivaltainen ja röyhkeä, kielenkäyttö aivan kamalaa kiroamista ja huutoa. Isabella pärjää kyllä isänsä kanssa ei siellä Martiinaa tarvittaisi,mutta sehän ei lähde kulumallakaan.
Korttitalo romahtaa vielä joskus. Kaikki perustettu valheelle ja huijaukselle, eihän se voi kestää.
Martinan pitäisi katsoa peiliin , kun tulee niin paljon paskaa niskaan. Siihen on syynsä . Vuosikaudet leveillyt elämällä, jota hänen tuloillansa ei olisi eletty. Kaikki on meidän . Hän ei todellisuudessa omista mitään kuin jonkun laukun ja olisiko fillareitakaan itse ostanut,laukutkin saatu korvauksena Stefun töppöilystä.Martinan nimeä ei varmaan ole yhdessäkään kiinteistön nimessä. Mutta katotaan saako itsensä vieläkin junailtua takaisin ihannoimaansa elämään. Valmis on nielemään mitä paskaa tahansa,ettei tarvisi palata juurilleen.
Martinan mennyt elämä näyttää kuplalta, johon kaikkeen tyytymätön, rahan ahne nainen on röyhkeydellä saanut jonkin verran ansaitsematonta luksusta 🤔. Saas nähdä, miten häneltä sujuu ”fiksu ero”, jossa kunnioitetaan myös toista osapuolta. Toisaalta, kyllä ihminen muuttuakin voi, jos on pakko...
Martinan kannattais kutsua nyt kaikki aikaisemmat exät sinne Hankoon ja siinä sivussa voisi nostaa mirrin eiku kissan pöydälle ja kysyä kaikilta, että missä vika kun parisuhde ei toimi?
Ja kukaan ei uskaltaisi vastata...
Koirat on hoidossa aina tallityöntekijöillä. Eivät siis Martinan hoidossa. Ei millään lähtisi Hangosta , kirjoittaen että on oltu 10v yhdessä ja ei ole helppo erota. Luulatavasti Martina käyttäytyy niin Isben takia, että pääsee sitten lomille hangoon kun haluaa. Pakon sanelemana siis tai muuten ei hangoon ole asiaa.
Koville ero ottaa,
Hyvä juttu, että koirat pärjää, eivätkä ole riippuvaisia tästä epävarmasta pariskunnasta.
Ettei vaan olis tulossa kutsu katiska käräjille.
Eukko ei luovu rahakukkarosta!!!
Martinaa kiusaavat äitylit ovat saaneet taas tietsikkansa auki. Sellaista soopaa suolta, että huh huh. Itse ehdin tuossa rannassa käydä kävelyllä ja ottamassa päivän D-vitamiiniannoksen niin jo sillä aika on kaakatus alkanut. Se on kuulkaas luxuselämää kun tässä Martinan kulmillla vähän ulkolee laadukkaissa ulkoiluvaatteissa ja ottaa hieman aurinkoa. Martinan. Raha-asiat tuntuvat kiinnostavan äityleitä, hihi hihi kun äitylien tilipäivään on vielä aikaa tai toimeentulotuki ei ole tullut niin toki Martinan rikkaus kiukuttaa. En vois elää tollasta äitylin katkeraa elämää, yöks.
Hihhih ja yöks... 🤦♂️
Mitähän ihme hourusoopaa suollat!
Sama aurinko se muuallakin paistaa.
Pissiksen on edelleen mahdotonta myöntää tosiasioita.
Sadantonnin vuosituloista Martinaa se pitää miljonäärinä unohtaen kätevästi,että kaikki kiinteä omaisuus on steppulin nimissä.
Saa siinä heittää keikan jos toisenkin ,että nykyiseen elintasoon yltäisi ihan omin voimin.pelkät ulkonäön huoltokulut on naisella merkittävät—ei sammuvaa tähteä kukaan sponssaa.
Martinahan pelaa aikaa Hangossa,että saisi,edes jonkinlaisen elatus-sopimuksen itselleen ja Isbelle.
Elää täysin steppulin armeliaisuuden varassa,kuten ennenkin.
Mitään itsekunnioitusta naisella ei ole,joten ei ole myöskään ongelma loisia luxuskulisseissa jatkossakin jos sopimukseen päästään.
Yöks,en voisi elää tuollaista Martinan hyväksikäyttävää elämää päivääkään enkä myöskään pissiksen harhassa haahuilevaa todellisuuspakoa.
Näköjään raha ei tehnyt Martinaa onnelliseksi. Vaikka ois kuinka hienot landet, laukut, Levit , Espanjan villa niin valitettavasti se ei tehnyt onnelliseksi. Mulla tulee mieleen ystäväni elämä joka oli ihan samanlainen suunnilleen. Matkusteltiin, oltiin rikkaita, tappelivat kun eläimet.
Mutta päällepäin kaikki luulivat niiden olevan onnellisia .
Mies kävi vieraissa ja nainen kosti. Erosivat . Nainen lokkeili miehen suvun mökillä.
Nyt kyllä tuli niin paksua tekstiä, että suututtaa. Tosta ei ole mikään totta ja Martina pärjää oikin hyvin omillaan ja voi jatkaa miljonääritason elämäänsä. Jos jotkut täällä puolustavat Martinaa näitä kiusaajia vastaan niin heti saa äitylien hyökkäyksen osakseen. Miettikääpäs vähän tekemisiänne ja kysyn vaan kolkuttaako omatunto. Niinpä. Julkkisten kiusaaminen palstalla on rangaistavaa ja kohta ilmotan modelle jos ette usko. Nyt suut kiinni ja jatkossa vaan positiivisia kirjoituksia! Muuten mun vastaukset loppuu heti.
Elatussopimuksen itselleen ja lapselle? Ei kenenkään tarvitse elättää entistä puolisoa tässä maassa, varsinkaan entistä avopuolisoa. Lapsestakaan ei makseta, jos lapsi on 50/50 sopimuksella vanhempien luona. Maksajaksi kuuluisi pikemminkin minnamartina itse, sillä vanhempi lapsi näyttää viettävän enemmän aikaa isällään ja toinen on myös isänsä mökillä ollut jo pitemmän aikaa. Eli minnamartina muuttaa pois Hangosta ja maksaa elatusmaksua Stefanille, niinhän tämän kuuluisi mennä. Ja koska ei muuta, vaikka asuntokin siis jo on, niin eihän tässä ole mitään eroakaan. Kävi vaan itkemässä tv-ohjelmassa mainostaakseen kirjaa.
Sadan tonnin tuloilla elatusmaksu tulee olemaan varsin suuri.
voihan sitä jatkaa miljonääri tason elämää. ei kuitenkaan kykene maksamaan asuntojen kuluja. nyt lokkeillut kaikki ollu ilmaista. kaikki on ukon firman nimissä. marsu ei omista yhtään mitään.
saattaa vielä tulla kutsu katiska käräjille.
Voi kun loppuisikin nää kaistapäiset Martina ylistykset,mutta pahoin pelkään,ettei pissis taaskaan toteuta uhkaustaan.
Pissihän on ahkerasti moden avustuksella poistanut lukuisia itselleen epäedullisia postauksia,mutta eihän se totuutta muuksi muuta.
Jotain todellisuuspohjaa se olisi oltava pissiksenkin kirjoituksissa,mutta se tuntuu olevan hänelle täysin outo käsite.päätellen hänen omaa elämmäänsäkin koskevasta lesoilusta.
Näennäispositiivisuudessa on se ongelma,että sitä viljelevät itsekin erehtyvät uskomaan potaskansa.
Kuule tuskin kolkuttaa todenpuhujien omatunto.
Mahtaako se kolkuttaa Hangon tiluksilla edelleen loisivalla Martinallakaan?
Nainen järjesti mittavan eroshown luottotoimittajiensa ja tv-parkujensa voimin ja vetäytyi sitten istuttelemaan orvokkeja miehensä tiluksille kuin mitään ei olisi tapahtunut.
Hyvin voi spekuloida,miksi nainen siellä edelleen viettää aikaansa —ettei vaan järjestelisi mittavaa elatuspakettia,vaikkei koskaan oikeasti avioon päässytkään.
Mukavampaahan siellä on viettää koronaeristystä,kuin kolkossa vuokraluukussa.
Nainen on pillastunut ”kuultuaan”somessa käytävästä mielipiteiden vaihdosta ja luottotoimittajansa välityksellä ilmoitti kyllä eroavansa kunhan saadaan kymmenvuotisen suhteen asiat järjestettyä—siihen voi kulua kyllä tovi,niin paljon sotkuja siihen liittyy.
Ottamatta kantaa muuhun kirjoitteluusi, mutta miten pystyy elämään miljönääritason elämää max sadantonnin vuosituloilla? Sen mäkin haluaisin saada tietää.
Provosointi on joskus ihan kivaa, mutta tässä provosoidaan jo niin "hampaat irvessä" että taustalla täytyy olla isot tunteet. Mutta toivon että jatkat koska tuo on vähän vaihtelua. Luen näitä kirjoituksia mm. kiinnoistuksesta ihmisen mieleen ja siihen, kuinka se näkyy kirjoittelussa. Se mitä on luettavissa rivien välistä on viestien todellinen anti. Ja se tekee tästä hauskan että kirjoittaja ei selvästikään itse tajua sitä. Ja sanoisin että tämä on yhteinen piirre Maran kanssa, sikäli kuin olen hänen antiaan lukenut.
Jos mies on muka niin kauhea, että ihan l a s t e n takia pitää hänestä erota, niin tuskinpa kukaan istuttelisi orvokkeja, lapsen kanssa, kyseisen hirveän miehen mökillä.
Oikeasti erotessa selkeä ero ja muutto eri osoitteisiin on ainut toimiva vaihtoehto, sillä vasta välimatkan kasvaessa pääsee eroprosessissa eteenpäin ja uuden elämän alkuun. Se, että jäädään, muka pakosta, yhdessä asumaan, on yleensä vain kiusan tekoa toiselle.
Ai että lopetat kommentoinnit ja Martsun hypetykset? Hieno juttu. En ymmärrä yhtään, että joku kehuu ja ylistää päivittäin ihmistä, joka on ikänsä elänyt toisten siivellä ja kuitenkiin kehuu omistavansa sitä sun tätä. Mutta tapansa kullakin, niin Martinalla kuin Moikkeliksellakin.
Itse asiassa elatuslaki ei tunne tuota 50/50- mallia vaan toinen vanhempi (se joka on virallisesti lähivanhempi) voi vaatia täydet elarit silti. Lakimuutosta odotellessa...
Eli mara ei oo vielä saanut steffiä muuttamaan mieltään eron suhteen mutta aikoo jatkaa Hangossa lokkeilua Isben varjolla kunnes näin tapahtuu?
Tämä selvä, jäämme jännityksellä odottamaan millainen kiristys tai äidilliset otteet steffiin toimii tällä kertaa. En pidä kovin hyvinä steffin mahdollisuuksia selvitä tästä voittajana. Todennäköisesti ”yhteenpaluu” tapahtuu lähitulevaisuudessa eikä steffiltä juuri suostumusta kysellä.
Maralle olis pitänyt myöntää joku koronatuki myös. Ei tietenkään ”bisneksen” takia vaan ihan kiitoksena tästä kaikesta viihteestä josta olemme saaneet nauttia näinä vaikeina aikoina.
Verottaja voisi ensitöikseen tutkia nämä Minnan nettivalmennus businekset? Jos niiden kautta on saatu aikaiseksi väitetyt 100 000 euron tulot, niin epäilen vahvasti. Sen sijaan, jos tämä ex-mies on sponsoroinut yhtiötä rahallisesti ja/tai sen toiminta liittyy jotenkin "katiska" tapauksiin tai muihin busineksiin (hmmm) niin ymmärrän paremmin.
Missä on kelloliikkeen kadonneet arvokellot?
Joko ne on löydetty?
... No yks Rolexhan on ollut Sofiella. Kellojen varastaminen Stefin kelloliikkeestä oli järjestetty juttu. Taisi osa palautua Nikolle ja hän antoi yhden lahjaksi Sofielle.
Ilman mitään faktatietoa, niin villi arvaus on että ne kadonneet kellot päätyivät jonnekin Espanjaan? Ehkä niillä ostettiin teepusseja tai kalastukseen käytettäviä katiskoja?
Hih hih hih hih hih 😅😅😅
Kyllä on sairasta elämää!!! Etkö muuhun pysty?
Aivan! Myös mun mielestä Maran elämä on ollut aika sairasta. Pettämistä, väkivaltarikoksia, rattijuoppous, eihän Mara edes osaa parkkeerata autoaan oikein. Lapset pakotetaan itkevänä harrastuksiin ja kerjätään tappeluitten jälkeen laukkuja mieheltä. Kaverit vaihtuu viikottain. Ei tosiaan mitään terveen ihmisen touhua.
Eipähän ole elukoita tähänkään mennessä hoitanut siellähän ne ovat maalla. Vanhemman lapsen harrastus ei kiinnostanut Eskohan sen kanssa kävi treeneissä,mutta Eskohan onkin tavis rahaton tallaaja,niin ei kiinnostanut roikkua beesissä. Mistä hän näitä vuosiakin repii 10v. Yhdessä hankkiutui heti raskaaksi ja eikös se likka eskarissa vai ekalla luokalla.
Salarakas kertoi itse eri medioille eron syyksi sen, ettei voinut lasten kanssa jäädä suhteeseen.
Mitä shaissea tämä olikaan? Jos lapsia suojeleva äiti olisi oikeasti tätä mieltä ja vika on miehessa/avopuolisossa, niin hän olisi pakannut tavaransa ja lähtenyt samantien pois miehen omistamilta tiluksilta, sen sijaan että sinne jäädään hengailemaan ja istuttamaan kukkia?
Koronaa paossa, heti tönäs molemmat likat Eskolle, kun rupesi 7 paljastuksia tekemään, ja itselle tuli kiire selittää ,että minähän se tässä eroa hommaan. Ikinä ei Stefu tästä lokkeilijasta pääse eroon.
Koronaa paossa koko perhe? Vikke kuitenkin Eskon luona stadissa?
Jokin asia mättää nyt huolella?
Lopullinen ero Stefusta vai Stefun varallisuudesta, siinäpä kysymys?
Eiköhän tuo Martina itsekin tee töitä. Sofia puolestaan - millähän hän elää? Ja mitä työtä tekee oman elämänsä kulujen kattamiseksi.
Esko kertoi olevansa menossa myös Hankoon. Siellä on tilaa ja eiköhän he ole koronaa paossa kaikki siellä yhdessä paikassa (paitsi Sofia, joka ei pääse mukaan, vaan joutuu yksin instaan kuvaamaan typeriä pätkiä vahanaamastaan). Stefan on pulassa, kun kortti meni. Joutuu välttämään liikkumista sen vuoksi, kun ei itse rattiin pääse. Tuo porukka tulee olemaan pitkään Hangossa ja syymä siihen on korona. Sofia ei sinne voi mennä, koska Martina ei sietäisi, että Sofia tulisi hänen näkyville. Sofia joutuu odottamaan, että saisi Stefanilta täyden huomion. Jo odotti pitkään Nikoa lusimasta, mutta ei näköjään enää jaksa.
Jos Sofialla olisi yhtään järkeä päässä, niin siirtyisi eteenpäin elämässään ja etsisi jonkun normaalin miehen itselleen. Vaikka olisi kuinka kaunis, niin kannaatko hänen jäädä rikollisiin narkkaripiireihin. Elämänsä menee hukkaan...
Sekalainen porukka, onneksi ei tarvitse tuommoisessa hulluudessa normaali-ihmisen olla mukana.
Pikkulinnut kertoivat, että Sofia on menossa viikonlopuksi Hankoon hotellilomalle. Ehkä se uusi kulta tulee tapaamaan häntä jopolla, kun se ajokortti on hyllyllä ???
Kuitenkin kiinnostaa niin, että kyllä sauhuaa! Haisee jo tänne asti!
Siellähän on koolla kohta koko suku sikaa myöten. Luulisi tosin Stefanin löytävän kuskin, ettei tarvitse tahkota fillarilla kylille.
Martina saa Stefulta jatkossa ksoin ylläpitoon ja lapsen kuluihin noin 8000€/kk. Sillä pitäisi selvitä vaatekuluista! Harrastuksista, koulutarvikkeista jne. Eihän se nyt mijoonia ole mutta hyvä alku. Martinan omat bisnekset ja tulot tietty hänen omiin kuluhihinsa. Veikkaan, että sellainen 15.000 kk on kokonaisbudjetti, millä pitäisi pärjätä. Toki VIP status tuo monia etuja eikä kaikkea tarvitse maksaa, mikä helpottaa.
Stefunkin elämä olisi varmaan toisella mallilla,jos ei olisi nuorena kaverina joutinut tämän narsistin vietäväksi. Jos Martina meinaa yrittää jatkaa samaa elämäntyyliä , kuin tähän mennessä on viettänyt toisen rahoilla,niin kyllä ulosotto alkaa paukkua. Hänen sadantonnin tuloilla ei vastaava onnistu. Luottoa meinaan jos irtoaa jostain.
Parempaakin tietoa sinulla heidän raha-asioiden jaosta vai pelkkää oletusta?
Stefu oli eilen illalla menossa autossa kohtiauringon laskua,joku kaveri kuskina.
Ei kai Stefan niin hölmö ole ,että alkaisi kuminaama Sofian kanssa olemaan,kyllä hän parempiakin löytää.
Pistä+Sofian+ja+Martinan+kokovartalokuvat+vierekkäin+ja+vertaa+heidän+ulkonäköään+toisiinsa.
Sofia+on+todella+kaunis+nuori+nainen+ja+joka+muuta+väittää+on+hölmö+tai+sokea.+Ei+Martinakaan+ole+vanhemmaksi+naiseksi+mikään+ruma+ole,+vaikka+ne+mahatatuoinnit+ovat+kyllä+lonkeroineen+aika+mauttomia.+Mitä+tulee+naisten+luonteeseen,+niin+Sofia+on+aika+hillitty.+Sofia+esimerkiksi+ainoastaan+suojasi+itseään+kun+se+raivopäinen+nainen+hyökkäsi+hänen+kimppuunsa+festareilla+huutaen+ja+raivoten.+Sofia+ei+tuolloinkaa+provosoitunut+vaikka+provosoitiin.
Kyllä+näistä+kahdesta+99%+miehistä+valitsisi+kumppanikseen+Sofian,+jonka+maine+ja+historia+ei+ole+ryvettynyt+vuosien+saatossa.
Sitä näkee, mitä haluaa!
Sofia ei ole ryvettynyt? Mikäs tämä Katiska- vyyhti olikaan?
Nyt Martina vois aloittaa uuden suhteen Eskon kanssa ja yhtä nopeasti kuin se tapahtui Levillä Stefanin kanssa?
Hups.. Esko ei huoli takaisin, joten se siitä.
Esko ottaa aina takaisin.
Ehkä Esko on mieltynyt enemmän Stefaniin?
Toivottavasti Stefan ja Martina hoitavat eronsa niin että siitä ei joudu muksu kärsimään.
Tässä suhteessa juonenkäänteet muuttavat nopeammin kuin saippuasarjassa "Kauniit ja Rohkeat". Viimeistään viikonloppuna on uudet kuviot ja kaikki aiemmin luvattu kumottu?
Kyllähän te tällä palstalla kehitätte ihan omat juonenkäänteenne tähänkin tarinaan😂.
Jouluun asti löhötään tiluksilla ja Stefan kustantaa ruuat, asumisen ja harrastukset?
Niinkö luulet?
Mitä sanoo Martina tänään?
Joko on mieli muuttunut?
Mitäpä luulet? Kuitenkin luulet jotain tai peräti tiedätkin jotain ko. asiasta.
Miksi tällaisista taviksista pitää joka viikko tehdä juttuja?
Murtuu hauraat siteet, kaikki luxus häviää. Katkeransuloiset muiston kiteet (valokuvina ja videopätkinä) vain pysyväksi jää. Kannattaisi pysyä vaiti ja lukea voikkapa Tyyneysrukousta, ihan mantrana vaikka! Eli: Jumala suokoon minulle tyyneyttä hyväksyä ne asiat, joita en voi muuttaa, rohkeutta muuttaa niitä asioita, joita voin, ja viisautta erottaa nämä toisistaan
Martinalla on edessä ihana uusi kesä uusissa merkeissä. Ei siitä luxus mihinkään häviä, sillä Martina on rikas ja hänellä on yli 100.000 tulot. Mielenkiintoiset projetit kasvavassa yrityksessä, lasten kanssa puuhailu ja ehkä jopa uusi rakas tuovat raikkautta ja rikkautta kesään. Onnea Martinalle uusissa kuvioissa.
Jääkö kuitenkin muuton jälkeen hajut?
Ei Martinalla mitään 100.000 tuloja ole. Hänen omistamansa yrityksen liikevaihto 2018 oli 119.00 euroa ja liikevoitto 31.000 euroa. Voimme olettaa, että erotus 88.000 on lähinnä yrityksen kuluja, mukaan lukien palkka, vakuutus- ja eläkemaksuineen. Jos YEL-eläkettä maksaa enemmän kuin lakisääteinen minimi on (mikä olisi järkevää), niin arvataan summaksi jäävän vaikka 70.000 euroa. Tuosta verot pois, niin vuosipalkaksi jäisi ehkä 40.000 - 50.000 euroa. Ei mitään minimipalkkatasoa, mutta ei tuolla vaurastuta. Ainanakaan Maran kuluilla.
Väärin laskettu.
Ihan oikeesti??? Eikö ole muuta tekemistä kuin miettiä jotain julkkista? Ennen kello seitsemää aamulla.
Mitä muun ajan teet? Ihan kiinnostaa mikä saa vihaamaan vierasta lehtienpalstoilta olevaa ihmistä noin paljon???
Onneksi sä tulit vasta seitsämän jälkeen möyhyämään tänne...
Kuka tämä Martina on onko ilotyttö?
Ulkonäöstä päätellen Mara on painonnostaja !