Käsittämätöntä vitkastelua ja asiakkaiden aliarvioimista Apollon puolesta koskien matkojen peruutusta alkukesässä. Vaimolla ja serkuillaan tilattuna valmismatka Kreikkaan 31.5 ja Apollo vain jannaa peruutusta tai muutosoikeutta pitäen matkustajat löysässä hirressä. Verrataanpa muihin matkatoimistoihin ja heidän peruutuehtoihinsa koronan takia. (Aurinkomatkat selkeästi parhain ehdoin tässä vertailussa). Tekstit kopioitu netistä:
Tjäreborg:
"Nyt sinulla on mahdollisuus maksuttomaan muutosoikeuteen, jos sinulla on tilauslennoilla toteutettava matkapaketti, jonka lähtöpäivä on 14.5.–15.6.2020."
TUI:
"Maksuton muutosoikeus koskee ainoastaan tilauslennoilla toteutettavia matkapaketteja, joiden lähtö on aikavälillä 14.5.–15.6.2020"
Aurinkomatkat:
Aurinkomatkat peruu kaikki Aurinkomatka-paketit ja Kaupunkilomat, joiden lähtöpäivä on ajalla 15.5.–30.6.2020.
Lisäksi Aurinkomatkat peruu kaikki kesäkauden 2020 Aurinkomatka-paketit seuraaviin matkakohteisiin: (tämän jälkeen lista kohteista.).
Entäs sitten Apollo:
"Matkoihin 14.5. alkaen sovelletaan normaaleja maksu-, muutos- ja peruutusehtoja, ellei toisin ilmoiteta"
Voi hyvä Sylvi! Eipä tarvitse jatkossa selailla Apollon matkoja. Lisäksi olen heille jo aiemmin valittanut joidenkin nettivujen tekstien oltua vain ruotsiksi. Viimeksi kun maksoin tuota vaimon matkaa lävähti ruutuun ruotsiksi pyyntö antaa avainluku. Onneksi oli jäänyt jotain takaraivoon muinaisopinnoista että osasin tuon luvun antaa.
Apollomatkat. Ei enää matkavarauksia heille.
Anonyymi
0
50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko2753504Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1391921Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3041671- 851530
- 881524
Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta
"MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:531202Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001160Uudessa testamentissa on kaksi ristiriidassa olevaa kastekäskyä
Uusi testamentti käskee kastamaan kahdella eri tavalla. Näinhän ei voi olla. Ilmiselvään ristiriitaan on löytynyt selity2671146Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois721111- 631031