IL Hallituslähteistä saamien tietojen mukaan isot tapahtumat ovat kiellettyjä ainakin kesä- ja heinäkuun, mahdollisesti pidempäänkin.
Nyt se on varmaa - Neste Rally 2020 peruutetaan
34
916
Vastaukset
- Anonyymi
Niiiin....?
- Anonyymi
Höpönlöpön!
- Anonyymi
Jos rallia yleensä ajetaan tänä vuonna ollenkaan , Jyväskylässä ajetaan . Kisa voi olla vaikka Syyskuussa , muutamanakin viikon loppuna . Muussa tapauksessa saadaan onnitella Ogieria maailmanmestaruudesta
- Anonyymi
ajetaan joulukuussa nimellä neste oil rally kinkku Finland.
- Anonyymi
Eiköhän 69 kertaa tätä riitä?
- Anonyymi
Olen samaa mieltä, nyt on vain lähiajan kysymys koska AKK:n Mahonen heittää pyyhkeen kehään ja luovuttaa.
- Anonyymi
Reilu kuukausi vielä aikaa vatvoa tuota asiaa...
- Anonyymi
Ei auta vatvomiset, ennen syksyä ei ole yhtään rallia jos sillonkaan. Onkos tää nyt paha asia vaikkei ajetakkaan, paskat rallit muuteskin niin kauan kun wrc auto tulee puolen lisää.
Yhen vkon vaihteen takia höslätään.- Anonyymi
Mitäs sitten vatvot...?
- Anonyymi
Joko se taas on varmaa?
- Anonyymi
Toivotaan että Jämsä säilyy Rallista sivussa.
Terveenä on hyvä olla..
- Anonyymi
jaa että ajetaan vai ajellaan
- Anonyymi
Kakaristossa katselualueet parkki alueet kynnetty ja kylvetty.
Tuskin ajetaan.?
- Anonyymi
viljat on puitu kun tämä kilpailu ajetaan
- Anonyymi
Varmaan useamman kerran.
- Anonyymi
Ajetaanko edes 2021. Tämä vuosi on teputeltu. Jokkista ajetaan ja siinä pörinät.
- Anonyymi
Otepäässä ajetaan samana vkon loppuna, ja siinä käy viellä että Viro järjestää vastaisuudessa MMrallin. Ehkä parempi, tämä Suomen ralli reitti on koluttu jo puhki.
- Anonyymi
Voitaisiin lopettaa pysyvästi nuo rallileikit.
- Anonyymi
nyt palaa vihree valo syyskuun lopulle jos kakaristos on saatu viljat puitua.totti ja kummola kerto.
- Anonyymi
Kyl se vielä punaseks muuttuu...
- Anonyymi
Sinne meni. Ens vuonna sitten.
- Anonyymi
Hyvä näin. Eteläisessä keskisuomessa ajaa ainakin Wrc.
- Anonyymi
Voi olla hiljaista, jos ei sit ens vuoden yaris...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi olla hiljaista, jos ei sit ens vuoden yaris...
Ouninpohja kiittä ja kumartaa!!
Voi kuinka teitä odotettiin.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi olla hiljaista, jos ei sit ens vuoden yaris...
Laitan kuvia testistä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Laitan kuvia testistä.
Laita...
- Anonyymi
Minä menen ainakin pätkälle tuolloin.
- Anonyymi
Niin Jämsä ralliin.
- Anonyymi
Nopeat virolaiset otti Suomen jahkailijoiden paikan ja hyvin todennäköisesti ei tarvi Suomessa ajaa enää jatkossakan MM rallia.
September 4-6: Rally Estonia
September 24-27/17-20: Rally of Turkey
October 2-4: Ypres Rally
October 15-18: Rally Germany
October 29-November 1: Rally Italy
November 19-22: Rally Japan- Anonyymi
Se nyt ei vaan ole mm-ralli nyt eikä tulevaisuudessa...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se nyt ei vaan ole mm-ralli nyt eikä tulevaisuudessa...
Mistäs sää sen tiedät. Suomessa ajetaan ensi vuonna ja se on siinä. Ihan turhaa reki Akk sopimuksen j,kylän kanssa. Virossa näytetään osaamista isolla rahalla nyt. Sinnehän se hukku Toyotan tallikin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se nyt ei vaan ole mm-ralli nyt eikä tulevaisuudessa...
Huomataan kuin hyvin kaikki toimii ja kukaan ei kaipaa enää Suomen korpiin
- Anonyymi
kumpa suomalaiset osaisi käyttäytyä kun menevät katsomaan virolaisten kansanjuhlaa.
- Anonyymi
Keväällä koronapandemian vuoksi keskeytynyt rallin MM-sarja jatkuu syyskuussa.
Paluu tapahtuu Viron osakilpailussa, joka on MM-kalenterissa nyt ensimmäistä kertaa. Tartossa ja Otepäässä järjestettävä kilpailu ajetaan 4.-6. syyskuuta.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1629217Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu1114124- 1143932
Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d23973534- 553403
Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint432730Yliajo Heinolassa
Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi491989Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras111961- 571947
Kauhea ikävä iski
Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko201541