Mikä Jouhan ja 100 000 tukea BF:ltä?

Anonyymi

Huomasin että tuommoinen firma kuin Jouhan on saanut BF:ltä 100 000 euroa yritystukea. Helposti löytyi firma jonka nettisivut olivat kesken. Liikevaihto finderin mukaan useampana vuonna alle puoli miljoonaa ja liikevoitto niukasti plussalla. Kun firma työllistää ilmeisesti vain omistajansa, kannattaa seurata koska uusia mersuja alkaa ajella Tokmannilla. Siinä meidän veroeuroja menee!

3

713

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jouni ja Hannu sentään älysivät hakea rahoja, moni muu ei. Rahoille varmasti parempikin käyttötarkoitus kuin ökymersun hankinta. Ei tuollaisella pikkufirmalla niin hyvin mene että kadehtia kannattaisi, hyvä kun leipä pöytään tulee. Oliko muuten ainoa firma kun Harjavallassa ylipäätään on hakenut tukea?.

    • Anonyymi

      Sadalla tonnilla saa ainakin nettisivut toimimaan. Muu menee Jounin farmille?

    • Anonyymi

      Joillakin ahneudella ja röyhkeydellä ei ole mitään rajaa.itse käytän rehellisten omillaan toimeentulevien firmojen palveluksia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      61
      1972
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1454
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      885
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe