Huomasin että tuommoinen firma kuin Jouhan on saanut BF:ltä 100 000 euroa yritystukea. Helposti löytyi firma jonka nettisivut olivat kesken. Liikevaihto finderin mukaan useampana vuonna alle puoli miljoonaa ja liikevoitto niukasti plussalla. Kun firma työllistää ilmeisesti vain omistajansa, kannattaa seurata koska uusia mersuja alkaa ajella Tokmannilla. Siinä meidän veroeuroja menee!
Mikä Jouhan ja 100 000 tukea BF:ltä?
Anonyymi
3
672
Vastaukset
- Anonyymi
Jouni ja Hannu sentään älysivät hakea rahoja, moni muu ei. Rahoille varmasti parempikin käyttötarkoitus kuin ökymersun hankinta. Ei tuollaisella pikkufirmalla niin hyvin mene että kadehtia kannattaisi, hyvä kun leipä pöytään tulee. Oliko muuten ainoa firma kun Harjavallassa ylipäätään on hakenut tukea?.
- Anonyymi
Sadalla tonnilla saa ainakin nettisivut toimimaan. Muu menee Jounin farmille?
- Anonyymi
Joillakin ahneudella ja röyhkeydellä ei ole mitään rajaa.itse käytän rehellisten omillaan toimeentulevien firmojen palveluksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2699872IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3167057Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?831832Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1061474Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61461- 1091171
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751119Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin47926Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus24780MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312752