Aki Palsanmäen konkurssipuheet puppua?

Aki Palsanmäen konkurssipuheet puppua: Kassassa käteistä rahaa 126 000 euroa – yritys erinomaisessa kunnossa, Näin kertoo Iltalehti tänään.
Aki on sanonut, että firma voi mennä konkurssiin, mutta lehden palkkaama analyytikko sanoo ettei konkurssin uhkaa olisi.

"Analyysin perusteella konkurssipuheet ovat vahvasti liioiteltuja.
Yhtiön toimintakulut ilman tavaraostoja oli viime vuonna 146 400 euroa, josta henkilökulujen osuus oli 68 400 €.
Yhtiön kassavarat olivat viime vuoden lopussa 125 900 €, eli kassavarat riittäisivät kattamaan 10 kuukauden toimintakulut." (IL)

Analyytikko jatkaa.
"Yhtiöllä on osingonjakokelpoisia voittovaroja lähes 250 000 euroa"(IL)

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/b06f1160-e0d3-4034-93d4-463c0e5c29e8
20842
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Jos äänestettäisiin maan iljettävimpiä henkilöitä, niin tämä pariskunta olisi vahvoilla sen kisan voittajaksi.

Äänestä
  • KOMPPAAN, ILJETTÄVIN PARI.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    KOMPPAAN, ILJETTÄVIN PARI.

    Oliko ennen tätä avustuskohuakin?

    Äänestä

Iltalehti se tiesi tänään kertoa taas mielenkiintoista asiaa nettikasinon mainostamisesta.

Äänestä
  • Tuskin Heli ja Aki ymmärsivät julkisuuden raadollisuutta......
    Ensin nostetaan, sitten pudotetaan, raakaa peliä.

    Äänestä

Kierot ja Viekkaat ovat saaneet ihan ansionsa mukaan.

Äänestä
  • Ei sitä maaliman ja median raadollisuutta voi vieras ymmärtää. Näinhän kävi Hakkaraisellekin, vaan hän on ollut sinnikäs, eikä vielä ole häntä voitu pudottaa jalustalta. Saapas näkköö, miten tässä käy sit näille Uuraisten julkimoille? Uteliaana seurailen.

    Äänestä

Kumma että näillä ihmishyeenoilla ei ole nyt epidemia-aikana muuta touhua kuin ruotia toisten asioita. Mitä ihmettä se kuuluu muille mitä toiset tekee työkseen ja jos on bisnesideoita Palsanmäellä niin se on heidän asiansa. Ja vanha sanonta toimii, ei se ole tyhmä joka pyytää vaan se joka maksaa. Ja tässä tapauksessahan Valtio vain toi julki että tehkää asiallinen hakemus niin katsotaan oletteko tarpeessa. Ja edellämainitut osasi tehdä hyvän hakemuksen koska vastaus oli myönteinen. Mutta sitten Suomalaisten kavala tauti kateus iski joihinkin. Ja siitä nyt riittää porua.

Äänestä

Kaikella on rajansa ja ahneella paskanen loppu.

Äänestä

Ärsyttävää, että niitä Palsanmäen mölinöitä pyöritetään edelleen televisiossa, mutta onneksi ei ole aino kanava, joten kaikenlaista mukavaa katsomista riittää nykyisin monellakin kanavalla.

Äänestä

Palsanmäet alas!

Äänestä
  • Oot kyl perkekeen kateellinen hyypiö!

    Palsanmaen pariskunta on suberr ihania! Ottakaahan yrmyt mallia! Kerran käyty ostamassa (kallis) kuparipannu! Oli huippuhetki monien huippuhetkien muistoissa!

    Kiitos Aki & Heli <3
    Ps. Se uusi tuunattu pannu tullaan vielä hakemaan, se on varma se! Joten näkemisiin!!

    Äänestä

Valkoisen Valaan Puuteri. Uusi Palsanmäen rengin kehittämä pulveri, mikä saa ihmisen näyttämään todella valkoiselta ja lihavalta. Valmistus huutiukon kellari-työpajassa. Tukkupakkaus 25 kg säkki.

Äänestä
  • Kerta kaikkiaan aivan loistava bisnesidea! Maahan tulee koko ajan lisää maitokahvin väristä porukkaa, joten on jo korkea aikakin kehittää väriaine, millä alkuperäinen väestö erottuu jostain maapallon per*ereiästä tulleesta väestä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kerta kaikkiaan aivan loistava bisnesidea! Maahan tulee koko ajan lisää maitokahvin väristä porukkaa, joten on jo korkea aikakin kehittää väriaine, millä alkuperäinen väestö erottuu jostain maapallon per*ereiästä tulleesta väestä.

    Kyllä se pitkä Töppö-Hönö oli sitten viisas, kun keksi noin hienon aineen. Olikohan tuokin idea varastettu Pinterestista, niin kuin kaikki muutkin sen tekemät köpöstykset?

    Äänestä

Mitä mitä eikö kukkaa muista tissain piste py markkua.Käviskö tähän jotta onhan tää markun tekemä eikä o toista oloemassa.Sen takia tulin rovaniemeltä asti ostamaa tän juipelon olisin maksanu enempikin.

Äänestä

kaikenlaista se kateus pistää kirjoittamaan, vai onko kuparipannu kaupat alkanut kaduttaa?

Äänestä

Palsanmäet... miltäs tuntuu olla kohta köyhiä?

Äänestä

Pitääkö jo olla seuraavassa yleisöesiintymisessä mustat lasit silmillä kumpaisellakin, niin kuin Väli-Amerikkalaisella diktaattorilla?
Hävettääkö, kun konnuudet ja laittomuudet on paljastuneet nyt suurelle yleisölle?

Äänestä

Voisihan nuo vaikka myydä sijoitusasuntoja pois halavalla jos hätä tulee kiinteistöjen hoito- ja huoltokuluista ja bensamaksuista. Hulluhan se on jos ei puolta huoli.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aki Palsanmäen konkurssipuheet puppua: Kassassa käteistä rahaa 126 000 euroa – yritys erinomaisessa kunnossa, Näin kertoo Iltalehti tänään.
Aki on sanonut, että firma voi mennä konkurssiin, mutta lehden palkkaama analyytikko sanoo ettei konkurssin uhkaa olisi.

"Analyysin perusteella konkurssipuheet ovat vahvasti liioiteltuja.
Yhtiön toimintakulut ilman tavaraostoja oli viime vuonna 146 400 euroa, josta henkilökulujen osuus oli 68 400 €.
Yhtiön kassavarat olivat viime vuoden lopussa 125 900 €, eli kassavarat riittäisivät kattamaan 10 kuukauden toimintakulut." (IL)

Analyytikko jatkaa.
"Yhtiöllä on osingonjakokelpoisia voittovaroja lähes 250 000 euroa"(IL)

https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/b06f1160-e0d3-4034-93d4-463c0e5c29e8

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu