Sähköherkkyys/sähköallergia

Anonyymi

Suosittelisin kaikille sähköhöperöille testiä, jossa tutkittaisiin pystyvätkö he aistimaan sen, minkä he väittävät aistivansa. Tällaisen testin tekeminen ei ole mitään rakettitiedettä, eikä kallis järjestettävä, eikä vaadi erikoislaitteita. Testi tulee toistaa riittävän monta kertaa. Näitä on maailmalla tutkittu ja tulos on aina sama. Huomioithan että 50% osumatarkkuus on keskimääräinen pelkästään arvaamalla saavutettava tulos. Sähköhöperön kannattaa ottaa testijärjestelyjä valvomaan henkilö jonka tuntee ja johon luottaa, mieluiten useita. Kunnolla tehdyn testin jälkeen sinun ei tarvitse asiasta enää kiistellä, mutta jos mielenterveys on pahasti sekaisin, tuskin tämäkään auttaa, toki ainahan kannattaa yrittää. Tilanne on hieman sama, kuin joidenkin huijatuksi tulleiden ihmisten kanssa. He eivät voi itselleen myöntää tulleensa huijatuksi, vaikka huijaus olisi täysin paljastunut.

"Mä en tarvi mitään testiä ku mä tiiän sen kyllä muutenki."
"Noku mä en koetilanteessa pysty sitä sanomaan ku mä stressaannun siinä niin."
Seli seli.

Jos itse olisin sähköhöperö, haluaisin tällaisin testin itselleni omalla kustannuksellani järjestää saadakseni tietää totuuden. Jos itselläni on mikä tahansa terveydellinen ongelma, haluan selvittää mistä oikeasti on kysymys. Lääketieteeseen kuuluu monenlainen testaaminen. Jos tarvitset pitkäaikaisen testin, sitten pitää tehdä pitkäaikainen. Minun puolestani tämä voitaisiin heti hyväksyä viralliseksi sairaudeksi sellaisten henkilöiden osalta jotka pystyvät sen osoittamaan. Eikö tähän kannattaisi vähän panostaa? Pääsisit luulotautisen leimasta. Kukaan ei ole vielä onnistunut, mutta ehkä juuri sinä onnistut. Tästä on aivan turha kiemurrella sivuraiteille ennen kuin tämä ydinkysymys on ratkaistu, aistitko sähkömagneettisen säteilyn vai et. Jos aistit sen, pystyt sen myöskin todistamaan, jos et pysty, unohda koko juttu. Mikä tässä on niin vaikeaa? Äläkä sotke tähän tietokoneen näytön tuijottelusta mahdollisesti aiheutuvaa päänsärkyä. "Mutta ku mulla on oireita." Joo niin varmaan, mutta ne ei johdu sähkömagneettisesta säteilystä. Turha tarjota mitään "tietopakettia". Testi vaan ja pulinat pois.

Sähköhöperö, jos et haluaisi tällaiseen testiin, niin miksi et?

0

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Olen miettinyt kauan

        miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
        Ikävä
        29
        2290
      2. Archie ja Iida ero.

        Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        128
        2283
      3. Olen levoton takiasi

        Enkä saa itseäni rauhoittumaan
        Ikävä
        158
        2044
      4. Ostiko maailma sinut minulta?

        Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
        Ikävä
        20
        1628
      5. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

        Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
        Ikävä
        33
        1538
      6. Älä stressaa. Rakastan sua

        Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
        Ikävä
        51
        1037
      7. Mitä sanoisit mulle?

        Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
        Ikävä
        86
        995
      8. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

        Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
        Tanssii tähtien kanssa
        24
        922
      9. On niin paha olla

        Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
        Ikävä
        16
        911
      10. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

        Olen tosi iloinen siitä.
        Ikävä
        114
        894
      Aihe