Hui sentään

😷👓👜lapsoset vapautetaan eristyksestä kouluihin. Se on ihan hyvä, koska pelkästään ruokatarjoilukin tuo helpotusta kotien elämään. Plussana myös se, että aikuisille tulee etätyörauha.

Olenkin miettinyt, mitä lapsille kuuluu, kun kaikki leikkipaikatkin ovat tyhjiä päivisin. Eiväthän etätyöläiset ehdi istua hiekkalaatikon reunalla. Ainoo vaan, että mun täytyy enemmän huolehtia siitä, etten saa tartuntaa. Nyt jo kierrän kaukaa kaikki naamaripäiset ja pesen käsiäni niin, että nahka irtoaa.

Pakko se on erakoitua heti, kun saan auto- ja lääkäriäsiat siihen kuntoon. Nyt on mentävä terveys edellä sydämen asioiden tilasta riippumatta!

Naiselta (jolla on vain tämä nimimerkki, joka viittaa yhteiseen lounaaseen) miehelle pks

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voitko laittaa nämä koronapäivityksesi jollekin muulle palstalle? Ei liity aiheeseen MITENKÄÄN! Ja jos ihminen on niin äärettömän itsekäs, että väkisin suoltaa uusia kuluttajia ylikansoitettuun maailmaan, kyllä ne pitää itse pystyä ruokkimaan!!!

      Pahoittelut, jos vaikutan tylyltä - hermot riekaleina naapureiden lasten jokapäiväisestä terrorista. Ei hetken rauhaa, paitsi aamuyöstä.

      • Anonyymi

        Mitenkähän tamponien väärinkäyttö ym soopa liittyy palstan aiheeseen. Aloitus on sentään asiallinen ja ikävään liittyy se, että on ikävämpi vielä jos erakoituu maalle, eikä näe toista edes vahingossa!


      • Anonyymi kirjoitti:

        Mitenkähän tamponien väärinkäyttö ym soopa liittyy palstan aiheeseen. Aloitus on sentään asiallinen ja ikävään liittyy se, että on ikävämpi vielä jos erakoituu maalle, eikä näe toista edes vahingossa!

        Komppaan tätä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      55
      4335
    2. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      18
      2881
    3. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      140
      2623
    4. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      15
      2093
    5. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      15
      1533
    6. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      113
      1445
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      73
      1377
    8. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      158
      1098
    9. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      93
      1057
    10. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      21
      1038
    Aihe