Herää kysymys, kun pääministerikin poltti näppinsä. KESKUSTAA NYT ODOTTAISI JOHTAVAAN ROOLIIN MAAN ASIOIHIN.
Muistetaan että politiikka on herkkä laji, omaa kähmintää tuli välttää, ainakaan että tulee ilmi, kuten nyt tuli pääministerin perheessä " sain vasta eilen tiedon " se oli hätävale pääministeriltä. Sosialisti ministerit nyt urakalla on möhlimässä, siihen vasuri ministeräkin, kuin olisivat epäkypsiä ministerin vaativaan pestiin.
Meillä ei ole oikein hyvin tämä politiikka puoli, suurin persut siinä vain köllöttelee tekemättä isänmaan eteen mitään jo´ka olisi hyödyksi maallemme, vaikka monet persujen ajatukset on hyviä, ei riitä oppositiossa huutelu, pitää ottaa Soinin tapaan vastuuta maan asioihin -hallituksessa. Hallitus olisi ihan erinäköinen 123 kansanedustajalla, josta olisi vasemmisto oppositiossa, jossa paikkansa olisi.
Miten nyt vakuuttavasti valtakunnassa jatketaan ?
26
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä kysymys. Lintilän pitäisi ainakin erota ja kulmunin toimia pitäisi ainakin tutkia. Näin valitettavasti kävi kun kepulle annettiin veronmaksajien rahat käsiin.
- Anonyymi
Haluaisti sosialistisen kommunisti maan?
Miksi ?
Eikö ne ole kautta aikain olleet ihmisiä sortavia ! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haluaisti sosialistisen kommunisti maan?
Miksi ?
Eikö ne ole kautta aikain olleet ihmisiä sortavia !No jaa, meillähän on kepu joka on kautta aikain olleet ihmisiä sortavia Ilmeisesti myös kommunistejä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No jaa, meillähän on kepu joka on kautta aikain olleet ihmisiä sortavia Ilmeisesti myös kommunistejä.
Ollenet persu kommunisti. Sekin on olemassa, jotka naam väärällään asiaan kuin asiaan.
- Anonyymi
Eroa Lintilä
- Anonyymi
kepuministeri koikkelehti bisnes finlandin kanssa
pääministeri teki katoamistempun
- Anonyymi
Miks? Seksi-Sannan toiminta on kauneimmillaan.
Täällä palstalla persu joka ei osaa sanoa muuta kuin " eroa Lintilä"
Persulla jäänyt pahasti kansakoulu keskuén.- Anonyymi
Persuissa kakkareiän miehiä myös kuin vihreissäkin.
Muistahan Herra Majuri että pääministerin puoliso on ainoastaan töissä kyseisessä firmassa.
Rahanjako ei siis mitenkään liity häneen.- Anonyymi
Meinaakko että ovat eri soppakunnassa. Eiköhän ole yhteisellä kattilalla.
- Anonyymi
Herra Nenonen tuttavallisemmin Vilho. Sannan puoliso on niistä rahaa saanneista firmoista toisen hallituksessa, mukaasi ettei olisi omisaja taho ei pidä paikkaansa.
Anonyymi kirjoitti:
Herra Nenonen tuttavallisemmin Vilho. Sannan puoliso on niistä rahaa saanneista firmoista toisen hallituksessa, mukaasi ettei olisi omisaja taho ei pidä paikkaansa.
Hallitus on eri asia kuin firman omistaminen.
- Anonyymi
OikeistoSosDem kirjoitti:
Hallitus on eri asia kuin firman omistaminen.
Saman peiton ala nukkuvat ym niin kai jotain yhteistäkin. Kai Sanna jotain kuiskii.
Herra Majuri ? kts nimimerkki !
Mistä tiedät ettei Räikkönen ole edustamansa firman hallituksessa joka toisena sai tukea ?
Kyllä hän hallituksessa on.
- Anonyymi
Herra Yliväpeli ... en osaa ainakaan minä sanoa miten jatketaan, nyt ollut sirkus hallituksessa ja avustajissaan, ilman oikeita apinoita. Farssit varmaan jatkuu.
- Anonyymi
Yliväpeli Orhoselta hyvä avaus. Ei pysty melkein sukunimikaima lähellekään samaan.
SOTILAS - Anonyymi
Yliväpeli Orhoselta hyvä avaus. Ei pysty melkein sukunimikaima lähellekään samaan.
SOTILAS- Anonyymi
Kaima esitti rasvattua köyttä. Hänellä tuota vasemmistolaista kieltä mm "pankkopoika"
" et ole kansakoulua käynyt " " kepu loppuu" jne Anonyymi kirjoitti:
Kaima esitti rasvattua köyttä. Hänellä tuota vasemmistolaista kieltä mm "pankkopoika"
" et ole kansakoulua käynyt " " kepu loppuu" jneMiksi sinä Kepusta huolissasi olet. Ethän sinä mikään kepulainen ole?
- Anonyymi
OikeistoSosDem kirjoitti:
Miksi sinä Kepusta huolissasi olet. Ethän sinä mikään kepulainen ole?
Oletko sinä sitten ?
- Anonyymi
Eroa Lintilä
- Anonyymi
Sirkus Pasila jatkuu?
- Anonyymi
Kepulle ei kukaan mahda mitään, sen lonkerot ovat kaikissa päätöksenteon virkaportaissa. Lintilä ja Sipilä tämän tukiautomaatin perustivat. Ja hyvin toimii.
- Anonyymi
Ei ole, luulet yhä Sipilän olevan pääministeri. Politiikka aina vaihtuu mukanaan, ei kukaan siihen jää pantiksi. Siinä on olleet uudet yrittäjät, joista ensimmäinen satsi jo jäi maitojunana, kauanko toinen satsi sosialisteja ja vasureita jatkaa ? vihreitä huomioimatta, he jo saattaa suunnitella koukkausta, ei vihollisen selustaan vaan pakoon !
Toisen asiani myös tähän liitän, kiitän Yliväpeli Orhosta hyvästä alusta, vaikkei ole pitkä siinä on paljon asiaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201797
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991608Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy491144Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?441020Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29939Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50866Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s46848Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37800Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56788Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37770