Eura on varmasti Suomen tylsimpiä paikkoja!

Anonyymi

Eura on varmasti Suomen tylsimpiä paikkoja! Eihän Eurassa ole mitään, vaikka euralaiset luulevat olevansa maamme tärkeimmässä kunnassa. Muualla Suomessa ei edes tiedetä missä Eura on. Saa olla onnellisia ne jotka ovat päässeet Eurasta pois! Olisi kauheaa jos joutuisi elämään Eurassa.

9

404

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eura kiehtoo asuinpaikkana

      • Anonyymi

        Eurassa on hyvä asua, elää ja olla. Idyllisen kaunista, paljon historian havinaa.


    • Anonyymi

      Kerrankin joku joka on samaa mieltä kanssani. Eura on suomen kurjin ja rumin kunta. Ihmiset siellä ovat kuin 80- luvulta. Sanakirjassa juntti kohdalla seisoo euralainen.

      • Anonyymi

        Minäkin olen kanssasi samaa mieltä enkä ole keskustelun aloittaja.


    • Anonyymi

      Ei oo pakko asuu ellei taho . Missäköhän Suomen alle 15000 ihmisen kunnassa on kirjoittajan paratiisi ja kuinkahan rajua se meno tälläi päiväsaikaan pitäisi olla?. Riittäisikö autokisat keskustassa vai pitäisikö ammuskelua ja huumeiden jakoa olla jotta jännitystä saataisiin arkea piristämään. Miksei vakautta ja rauhallista elämää arvosteta vaan heti mielletään tylsäksi?.

      • Anonyymi

        Provosoiviin aloituksiin ei kannata mennä mukaan.🙂


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Toi tilasto on valheellinen, Osmantuvan palamisen jälkeen Eura on ollut paljon rauhallisempi.

      • Anonyymi

        ei ole ollut


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      79
      2494
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2106
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      955
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      857
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      650
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      538
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      505
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      492
    Aihe