Ketkä Kokemäkiläisistä yrityksistä sai yritystukea?
Kuka sai tukia
Anonyymi
271778
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
uunoo meni ainaki 100000 ja peironil
Belladonna ja riste media
Pellaronnaa ei pelasta mikään.
Eikö Riste Medialla ollut jo aloittaessaan valmiina hyvä pohja yrittää asiakkaita myöden?🤔
Toivottavasti joutuu maksamaan takaisin tukensa. Mitä hän muka kehittää? Pihavaraston räteilleen mitä myy tori.fi:ssä? Kylä on pokkaa.
Heh, 2000 euroa tukea. Moisesta pikkurahasta kannattaakin olla tosi kateellinen.
Mukava kuitenkin tukirahoilla matkustella ja kunnostuttaa huvilaa.
Kateellinen? Sitäpä se 😂
Kaikkea hyvää vaan hänelle, sama se mikä rahasumma on ollut, ei ollut oikea kohde. Kriteerit ei täyty tarkastuksessa.
Johonkin muuhun tosiaan mennyt tuki koska tori.fi täynnä liikkeen tuotteita myynnissä. Ei tarvitse nähdä vaivaa oman verkkokaupan ylläpidosta eikä maksaa mitään kun laittaa rätit olohuoneesta torille ilmaiseksi.
Edelleenkin mihin ne rahat menee? Reilulla kädellä photoshopattuihin kuviin hänestä itsestään??!! Rättejä myy tori.fi:ssä muun irtaimistonsa ohella.
Intersport ja pitkäjärvi
Vain rikkaille jaetaan tätä korona tukea. Hullu on tämä suomi, Ja varsinkin hallitus.
Belladonnako varakas firma? Eiköhän tukensa ansainnut.
Paperilla voi näyttää miltä vaan ja kun osaa hyvin keplotella ja hakemuksessa satuilla niin sai nyt tukea raukkaparka. Senkin rahan olisi suonut jaettavaksi kivijalkaliikkeille, ruokaravintoloille jne. Tämä ei maksa mitään kuluja, ne vaatteet on omassa kodissa, mikä sekin pirtti myynnissä. Ei varmasti kehitä mitään joten palauttamaan joutuu. Eikä ymmärrä hävetä edes.
No, paljonko tukea sitten sai?
Kymmenen kiloa sai
Cafe Uno sai tuet. Se oli sen ainakin ansainnut.
Eikös se oo pelkkien tukien varassa pyörinyt alusta asti..
Ei uuno mitään saanut
Sai se 2400€
Vissii se ristee betonipaalu firma kuulemma sai 100000 euroo
Oottekste nyt ihan varmoja, et noin moni pikkukylän firma olis saanut 100 000 euroa tukee?
No ei todellakaan saanut. Eiköhän tuo porskuta ihan omillaan.
Voi luoja teitä kateellisia ja pahansuopaa ihmisiä. Kokemäellä saa varmasti joka toinen tukea, ihan sitä sossun tukea.
firma sai vissii ison tukipotin taas passaa mennä pohjoose ryyppimää
Uunolle tuli tukia. Hyvä, ettei vaan mene nurin! Toivottavasti kohta saadaan nauttia taas erikoiskahveista ja juustokakuista! Nam!!
Kuulemma juu 2400 2000 720 joka kuukausi.
Tukien saajat on julkista tietoa (joten ylläpidon on turha poistaa tätäkin kommenttia) ja ne löytyy, ainakin vielä tällä päivämäärällä, kaupungin sivuilta kohdasta: esityslistat ja pöytäkirjat --> viranhaltijapäätökset ja sieltä kaupunginjohtaja.
http://kokemaki.oncloudos.com/cgi/DREQUEST.PHP?page=official_handlers&id=#