Assaul drone

Anonyymi

4

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alotuksessa jäi sanasta "assaul" t pois, eli Assault.
      Saa kohta jokaisella taistelijalla olla joku elektroninen häirintä vehje mukana.

    • Anonyymi

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9b394f9b-9628-42ac-853d-037c4606da19

      Jos tämä on arkea USA:ssa, ei Venäjäkään voi olla jäljessä.
      Mitä suomalaiset tietää asiasta:
      "Onko venäjälläkin jo kamerapuhelimet/älykännykät? Luulis että lankapuhelimilla ei hirveesti lähetellä salaisista operaatioista ainakaan kuvia."
      Ja:
      "Joutuu näköjään venäläiset soltut jättämään video- ja kasettinauhurinsa kassulle, ettei vaan tulisi nauhoitettua mitään Puten mielestä salaista tietoa."

      -90 luvun videonauhureita ja lankapuhelimia Venäjällä? Mitä itse olen käynyt siellä, useilla on älykännyt. Toisekseen droneja kuulemma pystyvät tiputtamaan taivaalta.

    • Anonyymi

      Taitaa olla niin, että sodankäynti saa aivan uusia ulottuvuuksia drone hässäkän takia. Juoksuhaudoissakaan ei olla enää suojassa. Melkein sama, jos vihollisesta tulisi lentävä. Ja niitä ei kannata alkaa tuhoamaan hävittäjillä.

    • Anonyymi

      https://www.youtube.com/watch?v=TlO2gcs1YvM
      Sitä sanotaan, että viimeisin sotatekninen keksintö on aina n. 40-50 vuotta vanhaa. Jahka koko pienenee, ja mukaan laitetaan mahdollisuus matkia taustaa... Itse olen törmännyt tällaiseen vehkeeseen. En tiedä oliko maan päältä vai toiselta planeetalta, koska näin vain, kun se taustaa jäljitellen lähti maasta, ja katosi taivaalle. Jos joku on nähnyt elokuvan predator, tietää mistä on kyse. Näkymättömyysviittakin on kuulemma jo keksitty ja nk. vakoojahyönteiset.
      Joten luonnonvaroiltaan maailman rikkain valtio, joka ensimmäisenä oli avaruudessakin, voi kovan paikan tullen paljastaa yllättävät kortit.

      Mutta jos jotakuta pelottaa, voi unelmoida puna-armeijan -30 luvun tyylin hyökkäyksestä ja vaikka kivistä ja kepeistä, joilla ne käy seuraavan "raatteen tien". Meidän pojilla tietysti on näitä alkuasukkaita vastaan viimeisin sotatekniikka. Ja kaikki päättyi onnellisesti ja hallitsijat elivät onnellisina elämänsä loppuun saakka.
      Sen pituinen se.
      Joku tyyppi IS mielipidepalstalla totesi, että rauhan tae on hallitsijoiden hyvät suhteet... Tästä sietää olla jo huolissaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      31
      4224
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      134
      4037
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      61
      3665
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      87
      3521
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      32
      3504
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      64
      3321
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2876
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2805
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2596
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2304
    Aihe