Tulevaisuuden sodankäyntiä?
Alkaen 3:50
https://www.youtube.com/watch?v=NS1KFmFw2Dw
Assaul drone
4
70
Vastaukset
- Anonyymi
Alotuksessa jäi sanasta "assaul" t pois, eli Assault.
Saa kohta jokaisella taistelijalla olla joku elektroninen häirintä vehje mukana. - Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9b394f9b-9628-42ac-853d-037c4606da19
Jos tämä on arkea USA:ssa, ei Venäjäkään voi olla jäljessä.
Mitä suomalaiset tietää asiasta:
"Onko venäjälläkin jo kamerapuhelimet/älykännykät? Luulis että lankapuhelimilla ei hirveesti lähetellä salaisista operaatioista ainakaan kuvia."
Ja:
"Joutuu näköjään venäläiset soltut jättämään video- ja kasettinauhurinsa kassulle, ettei vaan tulisi nauhoitettua mitään Puten mielestä salaista tietoa."
-90 luvun videonauhureita ja lankapuhelimia Venäjällä? Mitä itse olen käynyt siellä, useilla on älykännyt. Toisekseen droneja kuulemma pystyvät tiputtamaan taivaalta. - Anonyymi
Taitaa olla niin, että sodankäynti saa aivan uusia ulottuvuuksia drone hässäkän takia. Juoksuhaudoissakaan ei olla enää suojassa. Melkein sama, jos vihollisesta tulisi lentävä. Ja niitä ei kannata alkaa tuhoamaan hävittäjillä.
- Anonyymi
https://www.youtube.com/watch?v=TlO2gcs1YvM
Sitä sanotaan, että viimeisin sotatekninen keksintö on aina n. 40-50 vuotta vanhaa. Jahka koko pienenee, ja mukaan laitetaan mahdollisuus matkia taustaa... Itse olen törmännyt tällaiseen vehkeeseen. En tiedä oliko maan päältä vai toiselta planeetalta, koska näin vain, kun se taustaa jäljitellen lähti maasta, ja katosi taivaalle. Jos joku on nähnyt elokuvan predator, tietää mistä on kyse. Näkymättömyysviittakin on kuulemma jo keksitty ja nk. vakoojahyönteiset.
Joten luonnonvaroiltaan maailman rikkain valtio, joka ensimmäisenä oli avaruudessakin, voi kovan paikan tullen paljastaa yllättävät kortit.
Mutta jos jotakuta pelottaa, voi unelmoida puna-armeijan -30 luvun tyylin hyökkäyksestä ja vaikka kivistä ja kepeistä, joilla ne käy seuraavan "raatteen tien". Meidän pojilla tietysti on näitä alkuasukkaita vastaan viimeisin sotatekniikka. Ja kaikki päättyi onnellisesti ja hallitsijat elivät onnellisina elämänsä loppuun saakka.
Sen pituinen se.
Joku tyyppi IS mielipidepalstalla totesi, että rauhan tae on hallitsijoiden hyvät suhteet... Tästä sietää olla jo huolissaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"668881Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo1545574Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset1275006Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään133864Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m853470Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta533369Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä382719En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk102671Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html392613- 241737