Assaul drone

Anonyymi

4

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Alotuksessa jäi sanasta "assaul" t pois, eli Assault.
      Saa kohta jokaisella taistelijalla olla joku elektroninen häirintä vehje mukana.

    • Anonyymi

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/9b394f9b-9628-42ac-853d-037c4606da19

      Jos tämä on arkea USA:ssa, ei Venäjäkään voi olla jäljessä.
      Mitä suomalaiset tietää asiasta:
      "Onko venäjälläkin jo kamerapuhelimet/älykännykät? Luulis että lankapuhelimilla ei hirveesti lähetellä salaisista operaatioista ainakaan kuvia."
      Ja:
      "Joutuu näköjään venäläiset soltut jättämään video- ja kasettinauhurinsa kassulle, ettei vaan tulisi nauhoitettua mitään Puten mielestä salaista tietoa."

      -90 luvun videonauhureita ja lankapuhelimia Venäjällä? Mitä itse olen käynyt siellä, useilla on älykännyt. Toisekseen droneja kuulemma pystyvät tiputtamaan taivaalta.

    • Anonyymi

      Taitaa olla niin, että sodankäynti saa aivan uusia ulottuvuuksia drone hässäkän takia. Juoksuhaudoissakaan ei olla enää suojassa. Melkein sama, jos vihollisesta tulisi lentävä. Ja niitä ei kannata alkaa tuhoamaan hävittäjillä.

    • Anonyymi

      https://www.youtube.com/watch?v=TlO2gcs1YvM
      Sitä sanotaan, että viimeisin sotatekninen keksintö on aina n. 40-50 vuotta vanhaa. Jahka koko pienenee, ja mukaan laitetaan mahdollisuus matkia taustaa... Itse olen törmännyt tällaiseen vehkeeseen. En tiedä oliko maan päältä vai toiselta planeetalta, koska näin vain, kun se taustaa jäljitellen lähti maasta, ja katosi taivaalle. Jos joku on nähnyt elokuvan predator, tietää mistä on kyse. Näkymättömyysviittakin on kuulemma jo keksitty ja nk. vakoojahyönteiset.
      Joten luonnonvaroiltaan maailman rikkain valtio, joka ensimmäisenä oli avaruudessakin, voi kovan paikan tullen paljastaa yllättävät kortit.

      Mutta jos jotakuta pelottaa, voi unelmoida puna-armeijan -30 luvun tyylin hyökkäyksestä ja vaikka kivistä ja kepeistä, joilla ne käy seuraavan "raatteen tien". Meidän pojilla tietysti on näitä alkuasukkaita vastaan viimeisin sotatekniikka. Ja kaikki päättyi onnellisesti ja hallitsijat elivät onnellisina elämänsä loppuun saakka.
      Sen pituinen se.
      Joku tyyppi IS mielipidepalstalla totesi, että rauhan tae on hallitsijoiden hyvät suhteet... Tästä sietää olla jo huolissaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      212
      18073
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      90
      3845
    3. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      39
      2165
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      283
      1562
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      71
      1533
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      166
      1456
    7. Temutatko ?

      Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?
      60 plus
      140
      1415
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      122
      1385
    9. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1334
    10. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1121
    Aihe