hellureija...

Anonyymi

Uh-uh. Alkaakohan gurulla meneen ihan oikeesti yli?

7

137

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikilla karppausguruilla on mennyt yli jo aikaa sitten. Heikkilä kauppaa nyt nettikurssia immuniteetistä. Laardilla eroon koronasta siis.

      • Anonyymi

        Heikkilän "Näin vahvistat immuniteettiasi" -kurssi 139€. Huuhaata halvalla.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Heikkilän "Näin vahvistat immuniteettiasi" -kurssi 139€. Huuhaata halvalla.

        Huuhaata aika kalliilla.Ehkä tuolle löytyy ostajia mutta saman tiedon eli elä terveellisesti saa ilmaisestikin. Heikkilän vastaus on todennäköisesti se, että hiilihydraatti aiheuttaa insuliiniresistenssiä ja se huonontaa immuniteettiä.


    • Anonyymi

      Kolet koholle sillä: Kaksi uunituoretta tutkimusta osoitti, että matala HDL ja LDL korreloivat vahvasti koronantaudin vakavuuden kanssa. Jos ennen sairastumista oli matalat kolestroliarvot, se johti tutkimuksen mukaan vakavampaan tapaukseen. Toisen mukaan kolesteroliarvot laskivat vielä sairauden myötä, ja jos eivät nousseet takaisin ylös sairastelun aikana, oli kuoleman riski yli 20-kertainen.
      Korkeammat HDL ja LDL lukemat ovat siis immuniteetin kannalta hyvä asia. Tämähän ei ole uutta, sillä aiemminkin on todettu että korkea kolesteroli suojaa paremmin syöviltä ja tulehdustaudeilta. Eikä vaikuta tutkimusten mukaan verisuonten kalkkeutumiseen tai korreloi sen etenemisen kanssa.

      • Sairastaminen ja vanhuus laskevat kolesterolia. Syy ja seuraus ovat siis väärin päin.Todettiinko noissa tutkimuksissa, että korkea LDL ei aiheuta syväntautiriskiin vai onko kyse omasta tulkinnastasi?

        Ei tuossa ole kyse immuniteetista vaan sairauden vakavuudesta.


      • Anonyymi

        Korrelaatio ei vahvista kausaalisuutta.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Korrelaatio ei vahvista kausaalisuutta.

        Ei. On vaan tunnettu asia että sairastaminen tai heikkous parantaa kolesteroliarvoja. Kolesteroliarvoja on myös seurattu yksilötasolla pitkään ja huonot kolesteroliarvot korreloivat sv-sairauksien kanssa. Ei tuokaan osoita kausaalisuutta.


    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      124
      3913
    2. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      27
      3650
    3. Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.

      Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii
      Maailman menoa
      17
      3522
    4. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      122
      2595
    5. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      80
      2520
    6. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      56
      2457
    7. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      9
      2413
    8. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      25
      2390
    9. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      168
      2329
    10. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      64
      2264
    Aihe