Pandemian kesto

Vielä vuoden päästä pandemia jyllää entisellään, netistä bongattua.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Voi sinua höpönassu, virus jää kuten kausi infulenssa ainakin 50 vuodeksi,puhjetakseen aina silloin tällöin ehkä vähän muuntautuneena.
Onhan näitä ollut, punatauti, honkongilainen,lintuinfulenssa,ja kaikki on lähtöisin Aasian maista. ps.minäkin googletin.

Äänestä
  • Höpönassun (osuva nimi) tyypillinen avaus keskustelupalstalle! Keskustelusta ei tietoakaan, ei omasta mielipiteestä asiaan eikä muutenkaan mitään pointtia miksi ko. avaus on tehty!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Höpönassun (osuva nimi) tyypillinen avaus keskustelupalstalle! Keskustelusta ei tietoakaan, ei omasta mielipiteestä asiaan eikä muutenkaan mitään pointtia miksi ko. avaus on tehty!

    Sinähän et koskaan keskustele "07:54"
    Vaan roikut kuin "jätkän räkä " jokaisen kirjoituksen yhteydessä.

    Äänestä

  • Kannattaa lukea, murkut.org

    Äänestä

No jaa, asiasta on hyvä keskustella, joillekkin se aiheuttaa ahdistusta katsoa totuutta silmiin.
Bisnes on ainakin matkailu alalla vienyt voiton,moni on tullut Lomalta tiputuksen kautta kun on saanut "jonkun ihme pöpön".
Kiinan uutta vuotta odotellessa.

Äänestä

Menkääs töihin siitä hakemaan koronavirus

Äänestä

Yleensä sitä ei haeta, se tulee.

Äänestä
  • Hei pojat! Onneksi teillä ei ole enää pussihousuja. Kuinka pirun paljon te niitä kuljettaisittekin ja vielä niin irrallaan.
    Tämä virus kestää tasan tarkkaan ja niin kauan, kunnes rokote on keksitty. Viruksen keksijäin luola, ei ole vielä auennut. Ensin pitää mitoittaa, jakaa miljardit keksinnöstä pimiössä ja sitten jatkona Nobel! Näin se menee.

    Äänestä

Kyllä se hymy hyytyy kun kaupat lyö ovet kiinni, maata omistaneena ei hätäpvää, taajamassa tullut jo elintilasta hätä. Pottua lyön peltoon ja elän sillä, en anna muille 😁

Äänestä
  • Elä, elä tukehu, liikaa mätiä pottuja viime vuosina.

    Äänestä

Kaunahattu vinkuu tukiaisia.

Äänestä
  • Kalat järvestä, jänikset, polttopuut ja marjat metsästä. Porkkanaa ja pottua pihapellosta. Viiniä punamusta ja vattupuskista. Vettä omasta lähteestä. Sika karsinasta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vielä vuoden päästä pandemia jyllää entisellään, netistä bongattua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu