Maatalous valittaa työvoimapulaa, mutta ei edes vastaa hakemuksiin

Ei kelpaa maajusseille kotimainen työvoima ja normaalit rekrytoinnin käytännötkin vaikuttavat täysin tuntemattomilta.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006489293.html
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Älä osta suomalaista, olisi hyvä opetus heille.

Äänestä
  • Siinähän sitä jää moni naapuriduunarikin sitten ilman palkkaa, jos lakkaat suomalaista ostamasta. Saattaa jopa kolahtaa omaankin nilkkaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei kelpaa maajusseille kotimainen työvoima ja normaalit rekrytoinnin käytännötkin vaikuttavat täysin tuntemattomilta.

https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000006489293.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu