Mistä saan uuden 2107:n

Tarvitsen uuden Lada 2107:n, mutta kyseistä mallia ei tuoda Suomeen. Tietääkö kukaan mistä voisin kyseistä menopeliä tiedustella (mielummin Eu-maa)? Saako autoa edes Suomessa rekisteriin eli onko auto tyyppihyväksytty euroopassa? Kuulin että on tullut joitain säädöksiä mm. turvavöiden suhteen.
1487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Etsi vastaus Lada-kerhon sivuilta. Siellä on valmistukseen liittyvää juttua ja linkkejä. Lada-tehdas ei enää vissiin valmista mallia mutta jossain Iszevskissä ?? sitä tehdään muistaakseni. Mene sinne!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kaikkeus kirjoitti:

Tarvitsen uuden Lada 2107:n, mutta kyseistä mallia ei tuoda Suomeen. Tietääkö kukaan mistä voisin kyseistä menopeliä tiedustella (mielummin Eu-maa)? Saako autoa edes Suomessa rekisteriin eli onko auto tyyppihyväksytty euroopassa? Kuulin että on tullut joitain säädöksiä mm. turvavöiden suhteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu