Voimia kaikille!
COViD-19 PAHA TAUTI
5
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Tänä keväänä on kuollut normaalia vähemmän ihmisiä.
Korona on ainoa, yhteinen ja valtakunnallinen selittävä syy.
Siinäpä miettimistä panikoijille, miksei muillekin.
Iltapäivän roskalehdessä voisi hyvinkin olla iso lööppi :
KORONA VÄHENTÄNYT KUOLEMIA.- Anonyymi
Samalla on kuulema myös lääkärissäkäynnit vähentyneet, voisiko tuostakin vetää jonkin johtopäätöksen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Samalla on kuulema myös lääkärissäkäynnit vähentyneet, voisiko tuostakin vetää jonkin johtopäätöksen?
Turhaa paniikkia kylvetty kansaan.THL on veikkaustoimisto.-17 Kuoli 1500 suomalaista influenssaan,kun rokote ei toiminut.Media on lietsonut paniikkia......
- Anonyymi
Joo...mutta kun muistetaan että tämä paskiais virus on myllertänyt maailmalla vasta 2-3 kuukautta on se saanu aikamoista tuhoo aikaan !!! Mitä se saa vielä aikaan 1-2 vuodessa ennen kuin ja Toivottavasti keksitään edes suht hyvä rokote ? Virus elää ja voi hyvin nyt ! Paluuta vanhaan ei enää ole. Kaikesta huolimatta aurinkoista kevättä kaikille ja kyllä tästä vielä selvitään, Joskus !!! T: Tohtori Sykerö
- Anonyymi
pakkopullana on meille syötetty valheita globaalista, markkinataludesta, monikulttuuri pakosta, jne idealismi valheista!
- kiitoksena tästä saimme globaali kupa,
- nauttikaa nyt globaali kupasta!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43713SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933619Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283360Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713332Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202186Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 331524
- 321471
- 911403
- 151333