Hämeen poliisin poliisimies on saanut syytteen kokaiinin hallussapidosta.
Poliisi kärähti huumausaineen hallussapidosta yleisötilaisuudessa Keski-Suomessa viime kesänä.
Syyttäjän mukaan poliisia vastaan on nostettu Keski-Suomen käräjäoikeudessa syyte huumausaineen käyttörikoksesta.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006488494.html
Poliisi kärähti huumausaineen hallussapidosta yleisötilaisuudessa Keski-Suomessa viime kesänä.
Syyttäjän mukaan poliisia vastaan on nostettu Keski-Suomen käräjäoikeudessa syyte huumausaineen käyttörikoksesta.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006488494.html
Vastaukset 25
Vanhimmat
onko tommonen rikollinen edelleen poliisissa töissä, miksi ei ole jo annettu monoa persuuksille?
Et seuraa aikaasi. Sai kenkää maaliskuussa. Sattui jo viime kesänä. Media revittelee tällaisilla asioilla, saa isot lööpit.
" Media revittelee tällaisilla asioilla, saa isot lööpit."
Eipä tuo mitään revittelyä ole täysin asiallinen kirjoitus...sitäkin suuremmalla syyllä on julkaistava koska virkavallalle häpeäksi moinen toiminta,kehen tässä enää voi luottaa.
Ei pyhimyksiä ole olemassakaan, ellet sitten sinä ole. Ei tapauksessa ole mitään puolusteltavaa, mutta media laskee kaiken rahassa, mikä vain myy ja mistä saa lööpin. USA:n media revittelee seksuaali jutuista, jotka ovat tapahtuneet 40 vuotta sitten.
kuinkahan monta noita vailla valvontaa olevia huumeukkoja ja akkoja tässä tasavallassa ja poliisin töissä, jotka myös syövät säännöllisesti noita anabolisia ja muita lääkkeitä jotka lihaksia kasvattavat, on töissä aineiden vaikutuksen alaisena. Jo ulkoisen olemuksen perusteella, esim. leuat ja kalloluut ei ole kohdallaan, purenta on epäsymmetrinen , kävely on ihan kuin paskat olis housuissa kun jalat ei sovi liikkumaa, kädet ja koko sylinväli harallaan kaksi metriä kun kädet ei mahdu laskeutumaan alas , puhe on sammaltelevaa ja änkytystä, silmät sesoo päässä. Näitä aineiden mahdollisia käyttäjiä tulisi määrätä testeihin ja säännöt samat kun uheilijoilla, jos testistä kieltäytyy monoa persuuksiin ja hallintovalitusosoitus käteen.
Rikosten mukaan noin3000 p saisi kenkää joka vuosi. ?? KOUVOLASSA MELKEIN KAIKKI. Nartut on niitä tyhmpiä.AMATTI TEHDÄ RIKOSIA :SUURIN TYÖ OMIEN RÖTÖSTEN TUTKINTA,
TOTTA ON AINAKIN KOUVOLASSA.KAIKKI MITÄ TÄNNE KIRJOITETAAN.
jos ja kun kaikki poliisien tekemät rötökset pienimmätkin jutut saataisiin pykälän, momentin ja kohdan tarkuudella tutkinnan alle koko valtakunnassa yhtäaikaisesti ja syyllisyys harkinta koko tutkinta/syyteketjussa otettaisiin pikku tarkasti aivan kuin poliisi/syyttäjä arvioi tavallisten kansalaisten kohdalla syyllisyyttä, rangistusta ja rangaistusten täytänttöpanoa niin koko systeemi , tutkinta, syyteharkinta, oikeuslaitokset ja vankilat jumittuisi ja menisi tukkoon. Ei olisi esteettömiä ja puhtaita poliiseja eikä puhtaita rikostutkijoita. Että näinhän se vaan tosiasia on. Ei kannataisi suomalaisten poliisi fanittajien huraa huutoja päästellä ei kehua poliisin korkeaa moraalia, eikä arvostella muiden valtioiden poliisin moraalia tai eettistä puolta, koska suomen poliisin oma pesä on ollut jo kauan aikaa likainen ja jos oma pesä aiotaan puhdistaa niin ekana alkuun poliisin mätäjohto ja valvontavastuulliset tutkintaan ja heille palo jalkaan ja siitähän se lähtis poliiisi puhdistumaan. Maantapa on ollut, että poliissa on ollut töissä rikoksista tuomittuja poliiseja iät ja ajat. Poliisijoukoissa huseeraa tänäkin päivänä paljon sellaisia sopivia poliiseja joilla on rikosrekisterimerkintöjä ja on tuomioita vakavista rikoksista. Nämä on faktaa, tiedot on tarkastettu eri lähteistä.
Oletko entinen poliisi, joka on saanut väärinkäytösten vuoksi kenkää ? Muista seuraavan kerran kappalejako.
Dopingin käyttäjiä löytyy,myös muista ammateista .
Ikävä kyllä dopingin käyttäjiä löytyy ihmeen paljon.
Ja lähes kaikki pitempään mömmöjä käyttäneistä kaljuja, hermoheikkoja tulee hetkessä.
jos kolmetuhatta rikollista pantaisiin ulos niin siinähän tuo paskakasa vähitelen häviäis
Velkarahalla elätteviä rikollisia .Sen takia kouvola on muutto tappio kaupunki.Tämä yksikin yrittää maksaa ärrällä väärenntyllä rahalla.Vai kyttääkö se pillua .Kouvolan mies poliisit menkää viron huoriin .jos ette muualta saapersettä. ??
Ei ole yllätys. Tyhmät jää kiinni, kun pitävät niitä mukanaan liian kauan ja luottaa tuuriin.
Terveisin Tampereen mies 45v.
Kamalaa, eikö enää riitä että ne myy huumeita, nytkö ne on alkanu käyttääkin niitä. Täytyy varmaan saada huumetestit kuukauden välein jokaiselle poliisille, ja työvuoron alussa huumepikatestit jokaiselle.
on kuule käyttäneet iät ja ajat ja aina vaan enemmän ja enemmän, osa jo koukussa
Käyttävät ja myyvät takavarikoituja huumeita tai ryhtyvät itse päätekijöiksi kuten aarnio. Nuuskatkin kelpaa kun nyt hankkii hyvin ja takavarikoissa saa paljon kerralla.
vain pieni juttu miliisien mielivaltaisuudesta....ja .....
Monenmoiseen tekoihin näyttää heitä riittävän :
https://yle.fi/uutiset/3-5500554
Kuvitteellisen Kuusniemen kunnan poliisitoiminta suoraan verrattavissa...mielivaltaa, virkavelvollisuuksien rikkomista ja ihmisarvon polkemista..näin se on vaikka siltä näyttääkin....
Paskalakit luulee olevansa herroja. Maailman kirjat on todella sekaisin.
onkohan nuo poliisit ihan täyspäisiä kun tekevät tahallisia virkarikoksia ? en tiedä. Muistuu mieleen ne sadat urkintatapaukset mm. Mika Myllylän kohdalla ja monet muut. Ilmeisen tietoisia, että jos kiinni jää niin selviää muutaman päiväsakon rangaistuksella. Mutta maallikona oletan näiden rikoksen tekijöiden olevan luonnevikaisia. Minä tavallisena maallikona ymmärtäisin, että ei poliisin sovi tehdä tahallisia virkarikoksia kuten nuo urkinta asiat.
Entä kaikki dopingin käyttäjät?
https://www.seiska.fi/contact/user_tips
Viinakin menee mukavasti kurkusta alas :
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006394808.html
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/97945e48-4ffd-4929-8ce8-ec7378d9e0aa
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005472121.html