Se on nyt täällä.
Lintukoto hajosi!
Anonyymi
4755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Ted raikas?
Ei kun X kapiainen/ulosheittäjä!
Etkö sinä jo voisi lopettaa nuo ilmanaikuiset kirjoitukset tedraikkaasta,tollosta kuhilaasta ym. ne kuvaa vain sinun heikkoa järjenjuoksua.Oletko muuten käynyt edes kouluja? Jos olet vielä valtuustossa kuten kerrotaan niin ei voi kuin ihmetellä Keskustapuolueen valintaa.
Totutun terävä lähtö tähänkin päivään! Voin paljastaa sulle Tollo että puolueet ei valitse valtuuston jäseniä. Mitenkähän kuvittelit edellisten vaalien menneen, kun se äänisaalis jäi hiukkasen vaatimattomaksi?
SIIS! tunnustit olevasi ulosheittäjä Tohelo kun olet niin mikä elin valitsee ehdokkaat jos ei puolueEihän valtuuston ehdokkaaksi edes pääse jos ei ole jonkun puolueen kannattajaTarkoitin tietysti että puolueet valitsee ehdokkaat,kansa sitten päättää,Oletko sinä reppana noin ulkona politiikasta!?Tästä jo näkee sinun vähisen järjenjuoksusi tollojen tollo kun olet!
Miksi jauhat tuota vanhaa paskaa? Sinä et ansaitse edes esilläoloa. Oletko todella se ulosheittäjä, josta kaikki kertoilee?
Onko Kepu lähdössä kunnallisvaaleihin Pyhäjärvellä? Kaiken tämän jälkeen!?
Höpö höpö! Ei tarvitse kannattaa yhtään puoluetta vaaliehdokkaaksi!
VOI.VOI sinua vähäjärkistä !
Keskusta on ihan sieltä syvältä.
Parempi kun poistuisi kartalta.
Minäs PUOLUEEN listoilta itse havittelit kuuta taivaalta viime vaaleissa?
Ai kamalaa, "tarvitaan elin" jo kepun vaaleissa, jota voi käyttää äänirautana. Ei se ole yksinoikeus kepulla, RKP - käyttää myös elimiä änestyksessään ja taitaa olla joku muukin.
Puoluepolitiikassa käytetään yleensä sanontaa "puolueelin" valitsee jne,Olet ulkona politiikasta Oletko Jehovalainen?
Tollo on tässäkin asiassa niin väärässä kuin vain voi olla! Kuntavaaliehdokkaan ei tarvitse olla minkään puolueen kannattaja eikä jäsen! Esimerkiksi "surullisen kuuluisa" Pro Pyhäjärvi ei ole puolue!
Lopeta tuo ilmaaikainen jaarittelu Myös yhdistykset kuten PROO voi asettaa ehdokkaita;;Et ymmärrä politiikasta mitään kuitenkin pitää ängetä mukaan! On keskustalla totisesti ehdokkaat katselussa kun sinut poloisen ovat valinneet ehdokkaaksi!!
"SIIS! tunnustit olevasi ulosheittäjä Tohelo kun olet niin mikä elin valitsee ehdokkaat jos ei puolueEihän valtuuston ehdokkaaksi edes pääse jos ei ole jonkun puolueen kannattajaTarkoitin tietysti että puolueet valitsee ehdokkaat,kansa sitten päättää,Oletko sinä reppana noin ulkona politiikasta!?Tästä jo näkee sinun vähisen järjenjuoksusi tollojen tollo kun olet!"!
Tuossapa tuo Tollon väite! Eikä puolue valitse valtuutettuja vaikka jäsenyys vaadittaisiinkin, valtuutetut valitsee kansa eli äänestäjät! Enkä ole edelleenkään kepun jäsen enkä mitenkään politiikassa mukana!
nimim. vähisen järjenjuoksija
"en ole mitenkään politiikassa mukana" Kuitenkin LUULET tietäväsi politiikasta melkein kaiken.Minne olet muuten jättänyt ne huutomerkkipaljoidet?!Lopeta tuo tyhjänpäiväinen jaarittelu,se vie Keskustalta ääniä tulevissa vaaleissa ootko sitä aatellut? Ei sinun ajatustenjuoksulla voi edes sellaista aatellakkaan.Tollojen tollo kun oot!
Jahas tedraikas vaihteeksi tappelee itsensä kanssa..😒
Huomasitko.että vastasit itse itselle?? ( "tuossapa tuo tollon väite!" jne. " Tästäkin huomaa että olet keskustan jäsen .Noin tolloja muut ei kirjoittele!
Miksi pitäisi olla uskovainen? Ei jehovalaisissa ole mitään vikaa.
Jehovalaiset eivät osallistu politiikkaan ja ovat siis ulkona politiikasta kuin sinäkin Lopeta tuo typerä saivartelu!
Viime viikolla tulos oli nolla, nyt ei enää ole.
Pysy karanteenissa.
Koulupudokas akka täällä jatka ulinaansa.
Miksi sinä" akka uliset" olisit hiljaa.
"12:05" näytät jo ymmärtävän itsekkin huolestua. Käy koulusi loppuun, älä ole "pudokas"🤣
Joo. Neliapilan porukoissa tuntuu olevan paljon noita "neljännen kolmanneksen" virtuooseja. Mitenkähän heillä lienee olleet nuo opintosuoritteet?? No portsari ensi vuoden vaaleihin taitaa jo löytyä.
Mutta ei yhtään niin tyhmää, että koulu jää kesken.
Saahan niitä kouluja käydä mutta mitä hyötyä siitä on jos ei opi mitään edes käyttäytymistä kuten sinä Täällä ei eletä armeijan opeilla koeta mukautua siviilielämään!
Pahempaa, että koulu jää kesken eikä osaa käyttäytymistä kuten sinä oi kylän naurun kohde. Onko mukava katselle peiliä ajatuksella tälle Pyhäjärvi nauraa?
Tätä 12,39 ilmeisesti tarkoitti Kirjoittaja syyttää muita etteivät osaa käyttäytyä.Itse syyllistyy herjaamiseen. Hänellehän kylä nauraa ja vitsejä kerrotaan Kuten esim.järjesti hirviporukassa taannoin sellaisen riidan ,että virkavalta piti hälyttää paikalle.Näin kerrotaan!
Enpä ole vielä nähnyt järven nauravan.
Olet tainnut nähdä ja kuulla omias, mutt eipä ihme.😂
Sinulle nauraa. Tuntuuko hyvältä?
Nauraako se kepu kepulle, no eihän se tunnu hyvälle. 🤣 ei varmaan sinustakaan.
Kurjaa olla sammoo mieltä, siinä saattaa joutua maksumieheksi. Kokemusta on 😥
En yhdy sinuun niin en joudu maksamaan ruokkoja, vaikka antelias oletkin.
Mikä lintukoto?? Täällähän se järjetön tyhmyys on kukkinut vuosikymmeniä.
HILJAA SANOO KAPIAINEN, SEISO ALOILLASI PERHANA !!!!
Joko HK sininen on viskit ja rommit korkannut ja kännistynyt iltasaunaa odotellessa?
Niin tässä on käynyt Panin saman merkille.Ryyppäämistä on jatkunut aamusta saakka.Milloinhan terveys pettää tuolla menolla?
Myös täällä on pantu tuo ryypiskely merkille.
Kunnon kapiainen juo viskit ja rommit raakana ja nakkaa kämpästä television ja pölynimurin lasista pihalle.
Älykkään oloinen aloitus: "lintukoto-hajosi, se on nyt täällä"
Minkähän ryhmän jäsen tämä aloittaja?
kyllä on aika vaikee selvittää?
Linnun vai persun aivot?
Johdossa Tonttu Tohelo ja Nakke Nakuttaja
Ei käy uskonto. Se on uskonnoton.
Reisjärvi ehätti pelastamaan Pyhäjärven itsenäisyyden kepujen sopimassa kaupassa.
Koulut avataan että virus tarttuisi vanhempiin,nyt otetaan ruotsimalli käyttöön aivan selkeät ohjeet Marinilta.