Muistakaa tehdä ilmoituksia

Uutta lakia pukkaa... https://yle.fi/uutiset/3-11324256
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvä uudistus. Nytkö loppuu kaikki tarpeeton moottorin käyttö.?. Ainakin se on hinnoteltu, jokohan koskenee moottorikelkat mukaan lukien.

Äänestä
  • Miksi koskisi moottorikelkkoja kun ajokelit ja kelkkareitit ovat huonossa kunnossa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi koskisi moottorikelkkoja kun ajokelit ja kelkkareitit ovat huonossa kunnossa?

    Totta kait kelkkareitit ovat huonossa kunnossa, kun ovat jo sulia pääosin, kuinka silloin ne voisivat ollakaan enään. hyvässä kunnossa.

    Äänestä

Eipä ollu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Uutta lakia pukkaa... https://yle.fi/uutiset/3-11324256

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu