Tappaako korona huuhaa vaihtoehtohoidot?

Anonyymi

Mitäs luulette ?

10

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jospa siitä "huuhasta" löytyykin poispääsy tästä ongelmasta?

      • Anonyymi

        Minne se linkki on kaan hävinnyt?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minne se linkki on kaan hävinnyt?

        Nyt on vaihtoehto hoitajien mahdollisuus näyttää hoitojensa teho!!!!


    • Anonyymi

      HAASTAN USKOMUSHOITAJAT: OSOITTAKAA JOKIN ROHTO, JOKA PARANTAA KORONAN. TÄSSÄ ON MAHDOLLISUUS OSOITTAA USKOMUSHOIOJEN TEHO. BUAAAHHHAHHHAAA!!!!!!!!!!!!!

      • Minusta kannattaisi aloittaa siitä, että rokotevastustaja ja uskomushoitojen kannattaja vastaisivat sen kysymyslistan kysymyksiin, jossa kehotetaan heitä antamaan esimerkkejä toimivista vaihtoehtoisista hoidoista, kertomaan vaihtoehtohoitojen tutkimuksen esteistä, antamaan jonkin prosenttilukeman sille, milloin vaihtoehtohoidon voidaan heidän mukaansa katsoa vaikuttaneen parantavasti plus monta muuta asiallista, suoraa ja helpohkoa kysymystä.
        Kysymyslista löytyy tuolta tuoreemmista viestiketjuista (tätä kirjoitettaessa ajalla 2019-2020).

        Vallitsevassa tilanteessa voitaisiin kohdentaa huomio erityisesti tuohon niinsanottuun "kiinalaiseen lääketieteeseen" ja kaukoitäisessä kansanrohdonnassa käytettäviin uhanalaisten ja/tai tartuntavaarallisten luonnonvaraisten eläinten osiin.


      • vaaravyöhyketerapia
        paperiarkkipiispa kirjoitti:

        Minusta kannattaisi aloittaa siitä, että rokotevastustaja ja uskomushoitojen kannattaja vastaisivat sen kysymyslistan kysymyksiin, jossa kehotetaan heitä antamaan esimerkkejä toimivista vaihtoehtoisista hoidoista, kertomaan vaihtoehtohoitojen tutkimuksen esteistä, antamaan jonkin prosenttilukeman sille, milloin vaihtoehtohoidon voidaan heidän mukaansa katsoa vaikuttaneen parantavasti plus monta muuta asiallista, suoraa ja helpohkoa kysymystä.
        Kysymyslista löytyy tuolta tuoreemmista viestiketjuista (tätä kirjoitettaessa ajalla 2019-2020).

        Vallitsevassa tilanteessa voitaisiin kohdentaa huomio erityisesti tuohon niinsanottuun "kiinalaiseen lääketieteeseen" ja kaukoitäisessä kansanrohdonnassa käytettäviin uhanalaisten ja/tai tartuntavaarallisten luonnonvaraisten eläinten osiin.

        Tässä listaa:
        https://keskustelu.suomi24.fi/t/14962049/mikaan-quotrokotevaaraquot-ei-quotuhkaaquot-ketaan-#comment-101722918


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Amerikan Trump kyllä pitää huuhaa-osastostaä huolen ja puolen jatkossakin Pietarsaarelaisten puolesta. Putin ja Lukashenko hoitaa valehtelun kyllä puolestaan. Katsotaan nyt Suomessa miten käy parjatun "koululääketieteen" jne.

    • Anonyymi

      Korona tuli tappaakseen
      immuniteetin vakavimman vastustajan
      rokotehumpuukin länsimaisesta lääketieteestä.

      • Millä vaihtoehtohoidolla tai muulla menetelmällä (karanteeni, eristäminen tms.) sinä tukahduttaisit koronavirusepidemian?


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      87
      1514
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      114
      1410
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      56
      1230
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      29
      1119
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      118
      962
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      918
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      19
      882
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      797
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      46
      733
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      76
      715
    Aihe