Vapun munkkien aikaa ollessa olen varannut alle paljon vapaata tilaa keskustelulle lähinnä munkit aiheena ollen.
Aloitan keskustelun leikkimielisellä kyssärillä millainen munkki tai donitsi sinä olet? Oletko hillomunkki, nunnamunkki, suklaakuorrutettu donitsi.... jotain muuta.... mitä?
Ps. Mahtanetko gooklettamatta tietää.... enpäs kysyäkään... mitä munkki on thaiksi.... vaan millä nimellä possumunkki tunnetaan etenkin Kotkassa?
Munkkien erot Pattayalla ja muualla
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kotkalainen munkkipossu? Hmm... Vaimo? Ei vaan posso. Heilastelin kotkalaisen tyttösen kanssa nuorena.
- Anonyymi
Vilkaisinpa huvikseen netistä mitä kuuluu kyseiselle nuoruuden heilalle. Näyttävän näköinen daami edelleen ja toimarina pelialan yhtiössä.
- Anonyymi
Vilkaisinpa huvikseni minäkin netistä mitä kuuluu entiselle "Kotkan Ruusulleni".
"Ken lähtee seurakseni tanssimaan, kai hetken lohtu pikarista sallitaan".
Minun Kotkan Ruusuni - tapasin hänet ensikerran enkelten kaupungissa - osoittautui jo heti hetken seurusteltumme jälkeen ei kotkalaiseksi... vaan 100% savolaiseksi hyvässä ja pahassa.
Isänsä ja Äitinsä olivat 100 % savolaisia. Hän Äidinsä kohdussa Kotkaan muuttaja ollen.
Jos sallitaan, niin haluaisin tunnustaa ja katua jotain ja tässä jotakin nyt. Hänet tavatessani obeesisivuus oli hänelle ongelma. Tästä pääsimme yhdessä ohi.
Myöhemmin hän halusi lasta kanssani. Minä. Häpeän. Siinä missä hän salaa jätti ottamatta e-pillerinsä minä lisäilin niitä aamukahviinsa hermosetas purkin kautta.
Ehkä kaikella on kuitenkin tarkoituksensa .
- Anonyymi
Kiitän aloittajaa hauskasta aloituksesta, kiitos.
Millainen munkki minä olen.... varmaankin sellainen köyhä elispäivän munkki... joka on jäänyt kokoushuoneen pöydälle kuivumaan sokerointi jo sulaneena... kampaviinereiden kadotessa parempiin suihin.
Tuon olisin tiennyt, jotta Kotkan toriltahan ne parhaat omenahillolla täytetyt munkkipossut löytyvät. - Anonyymi
Parhaat possot kotkasta sai Turkian ja Reittisen torilla sijaitsevalta myyntipisteestä, samoin Reittisen rieksa ja lihis oli erinomaista, yleensä tuli ostettua posso ja lihis,sekä tarpeen mukaan rieskaa, muovikassillinen,
Kyllä minulla kuksa on tosiaan ostin sen jyväskylästä kirpparilta kahdella eurolla, heitin matkalaukkuun ja aloin täällä selvittämään alkuperää, taysin samanlainen tuli vastaan googlaamalla, siis joku oli kuljettanut sen suomeen ja minä kuljetin tänne takaisin, sitä myydään suomessa noin 20 euron hintaan.
By Numball- Anonyymi
Olen muuten asunut kotkan torin vieressä ns. alkon talossa, minä ja ex vaimoni a rapun neljännessä kerroksessa, mutsi ja faija saman rapun ekassa kerroksessa.
By NumBall
Kläppi tuossa aloituksessaan munkkiviisastelee joten tässä jotain todellista matkailupalstamatkailijoille kilahtanut lienee tietävän vuosiluvun.
https://aijaa.com/u0pzbm
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683001
- 902806
- 492047
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201505- 151309
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51288Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131271Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131223Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241192- 171178