Kummallinen olo joka päivä.

Anonyymi

Olen siis 15 vuotias poika ja yhtenä päivänä syödessäni tuli kummallinen olo ja tuntui että menettäisi tajun. Nousin nopeasti seisomaan ja yrittämään saada tunnetta pois. Sain vähän tilannetta rauhoitettua kun puhuin asiasta vanhemmille. Olin loppu illan peloissani että mitä minulle tapahtuu..

Aamulla herätessä kuitenkin iha hyvä fiilis. Iltapäivällä päivällistä syödessä tuli samantapainen tilanne ja yritin olla rento ja ajatella jotain muuta. Tämän päivän jälkeen joka päivä ollut hyvin outo olo ja aina pahenee kun syö jotain ja tuntuu että ei uskalla/pysty niellä. Päässä vähän jomottaa ja mihinkään ei kunnolla pysty keskittymään. Tätä ollut sellanen 4 päivää. Aamulla aina ihan ok fiilis mutta lounaan jälkeen alkaa tulla jo aika ikävä olo. Joudun useasti hengittämään manuaalisesti suun kautta kun tuntuu että muuten ei saa happea. Urheilen runsaasti viikossa ja pelaan/makaan sängyllä loppu ajan. Näin karanteenin aikana tullut paljon aikaa käytettyä sängyssä kännykkää katsoessa.

Olisko jollain jotain hajua mistä voisi johtua ja onko mitään vaarallista?

2

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulostaa paniikkihäiriöltä.Paniikkihäiriö voi aiheuttaa myös fyysisiä oireita vaikka onkin mielenterveyden häiriö.

      • Anonyymi

        Ok kiitos tiedosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      136
      2041
    2. 121
      1425
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      332
      1203
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1180
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      63
      1132
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1121
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1099
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1079
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      947
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      935
    Aihe