Täyden hinnan tarjous pöytään ja kiireesti, jos vielä mökin haluaa. Mökkivarannot hiipuu jo ihan tätä kirjoitettaessakin.
https://yle.fi/uutiset/3-11329997
Paniikki! Mökit loppuu kesken!
4
103
Vastaukset 4
- Anonyymi
ja se linkki...
https://yle.fi/uutiset/3-11329997 - Anonyymi
Älä hätääs tukehdu. Täällä Pohjois-Savon seudulla on mökkejä myynnissä vaikka kuinka. Samoin näyttää olevan naapurimaakunnassa eli Pohjois-Karjalassa. Eivät lopu ihan heti, tuskin koskaan. Kun ei saa välillä edes vuokralaisia.
Hankalaksihan tuo vuokraaminen menikin kun pelkkä siivoaminen ei enää riitä. Todella hankalaksi, kun nyt pitää kuulema desinfioida mökki ennen kuin antaa sen seuraaville.- Anonyymi
Valitettavasti valtaosa potenttiaalista ostajista on meitä kirottuja Uusmaalaisia. 2h mökkimatka on aika max , uusien mökkien ostajille.
Mökin käyttöaste jää hyvin vähälle jos mökkimatka on pitkä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valitettavasti valtaosa potenttiaalista ostajista on meitä kirottuja Uusmaalaisia. 2h mökkimatka on aika max , uusien mökkien ostajille.
Mökin käyttöaste jää hyvin vähälle jos mökkimatka on pitkä.Näinhän se enemmälti on. Täällä niitä mökkejä tosiaan on, eikä ole myynti kiihtynyt yhtään normaalia kevättä enempää. Uudeltamaalta ei varmaan viitsi ihan joka viikonloppu lähteä junnaamaan jonnekin 4-500 kilometrin päähän salomaille. Ainoa paikka Pohjois-Karjalassa mihin sieltä tullaan enemmälti on Koli, Pohjois-Savossa Kallavesi ja Kainuussa Oulujärven tienoot. Lisäksi muutama muu vähän kookkaampi vesistö, mutta sen synnyttämä mökkien kysyntä on kuin hyttysen pieru. Suuri osa kaupoista tehdään paikallisten kesken ja kun jokaisella alkaa olla jo kaksi mökkiä niin vaihto on tosi vähäistä.
Ehkä se tästä hiukan muuttuu kunhan hinnat tulee tarpeeksi alas. Tosin silloinkin kaupat tehdään varmaan paikallisten kesken.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131427
- 49941
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50746Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r145740- 70676
- 67626
- 53607
- 59586
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.118540Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e113512Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20500Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32488- 55478
- 5478
- 34477
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118466- 49457
Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453- 52413
- 42410