..Ja Janne minut. Mut väliin tuli elämä. Mitäs nyt?
Jannen olisin tahtonut..
Anonyymi
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos kaksi ihmistä tahtoo toisensa niin mikä sen voisi muka estää?
Ihanko tosissaan kysyt? Oikeassa elämässä on paljon asioita mitkä estävät monien rakkaustarinoiden syntymisen. Vaikka se että kumpikin on sidottu kotipaikkakunnalleen jollain tapaa, eläimet, lapset, liikkuminen jne.
Ei oo elämä aina reilua. Miehenä komppaan aloittajaa ja kaikki sympatia sinne. Itte oon samassa tilanteessa ollut ja vieläkin raastaa sydäntä vaikka tilanteesta on kymmenen vuotta. Kaikki keinot mietittiin kyllä. Elämä ei ole satua missä vaan hoetaan että rakkautta ei estä mikään. Ei ehkä parikymppisillä mut entäs me joilla elämää on jo rakennettu jonnekkin. Ei kukaan lapsia ja elikoita hylkää rakkauden takia.
Silloin ei tahto riitä eli ei tahdota tarpeeksi.
Ja kun ite en ainakaan tilaani saanu matkaani naisen luokse. Ja nainen ei voinut lapsiaan repiä opiskelupaikoistaan ja lasten isän läheltä. Siinä sitä ois oltu etäsuhteessa ja sitä ei kumpikaan kestä ikävältään vuosikausia. Pakko se oli molempien yrittää eloa jatkaa ja lähempää ihminen löytää, vaan ei löytynyt itselle ainakaan, sen verran jätti rimaa ylitettäväksi. Naisesta en tiiä. Tässä enää yli viisissäkymmenissä ala peräänsä kysellä, ties vaikka olis naimisissa, ei hänenlaisiaan vaan ole joka nurkalla ja toivonkin että löytänyt rakkauden.
Höpö höpö. Ihmiset on erilaisia ja kaikille.ei sovi vaikkapa etäsuhde. Toiset kaipaa ihmisen lähelleen ja arjen kumppaniksi. Toisille voi puhelinsuhde sopia.