Tulisitko matkaoppaaksi Venäjälle

En ole ikinä käynyt siellä vaikka aina halunnut. En osaa kieltä, mut sä osaat. Voisin vaikka opiskella siellä sitten. Kieltä ja sitä muutakin.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sukaplie❤

Äänestä

Ehdottomasti kyllä! Kyseessä on niin valtava maa, että siellä riittäisi itsellenikin loputtomasti mielenkiintoisia paikkoja tutkittavaksi puhumattakaan lukuisista etnisesti ja kulttuurillisesti erilaisista ihmisistä.

Äänestä
  • Loistavaa!

    Äänestä

Voisin erään ihanan miehen kanssa lähteä. Haluaisin esitellä entistä asuinkaupunkiani, huikea paikka.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

En ole ikinä käynyt siellä vaikka aina halunnut. En osaa kieltä, mut sä osaat. Voisin vaikka opiskella siellä sitten. Kieltä ja sitä muutakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu