olevan ihan alimitoitetut jarrut kuvan perusteella..? https://www.is.fi/hs-helsinki/art-2000006492763.html
Miten tuossa G. Cherokeessa näyttäisi
2
1558
Vastaukset
- Anonyymi
Mulla on Grand Cherokee WJ ja niissä on tunnetusti ehkä maailman paskimmat jarrut niin eipä yllätä..
- Anonyymi
No aika onnettomat ovat ainakin levyjen perusteella.
Henkilöautoissakin, ainakin niissä tehokkaammissa, on huomattasti järeämpirakenteiset jarrut.
Mutta jos kerta Grand Cherokeen omistajakin myöntää jarrujen olevan paskimpia, mitä automaailamsta löytyy, niin kyllähän se varmasti on näin.
Luulisi kyllä, etä jarrut mitoitetaan auton koon ja tehojen mukaan. Ja kuten kuvastakin näkyy, niin itse ainakin sijoittaisin ko jarrujärjestelmän johonkin max. keskikokoiseen perus-perheautoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1682827
- 2012107
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.592091- 711776
- 921658
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91561- 841278
- 811090
- 951049
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2011049