Vastaako Li

Jos #koulu-viikon johdosta nousee korona tarttuvuus?

eipä tietenkään, vaan laet ja asetukset vastaa.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

..mutta "jos, niin suap ehtiä siivoustöitä,,raatatieltä,,

Äänestä
  • elävässä elämässä mikään ei mene #paragraahvien mukaan, tositteena ed. on #sovellukset, vain mitäpä tuommoset tyttöset elämästä tietää, ainoat heidän "sovellukset on "sulkemisajan jälkeen!

    einstein

    Äänestä

rinne tarjoili aikoinaan vappusatasta ja eikös tämä anderssoni tarjoile samaa ja miten sattuikin vappuna?

Ajankohdassa missä ei ole satasia jaossa päinvastoin kohta leikataan ja kaikesta. Ei jengi tajua miten valtavat taloudelliset vaikutukset koronalla tulee olemaan kunhan hallitus pakon edessä joutuu leikkaamaan ja raskaalla kädellä. Saa nähdä uskaltaako Marini sitä tehdä kannatushuipussaan koska sen seurauksena se lähtee alas kuin lehmän häntä?

Äänestä
  • Marinin kannattaisi ladata akut täyteen kesäloman aikana viimeistään syksyllä alkaa satamaan paskaa niskaan eri muodoissaan ja monelta suunnalta. Kulta-ajat Marinilla menossa (suvantovaihe koronan takia) mutta se meno muuttuu vielä ja dramaattisesti. Täysi työ jo yksin siinä, että saa pidettyä hallituksen kasassa.

    Äänestä

"Ruotsalaisopettaja kuoli koronaan pääsiäisenä – nyt jopa neljäsosalla koulun henkilö­kunnasta havaittu tartunta (Julkaistu: 2.5. 19:11)"

Äänestä
  • ja tänään aukaistaan kirjastot joiden sulkemisessa ei mitään järkeä ollutkaan koska ainakaan kärsämäen kirjastossa on maksimissaan 10 ihmistä kerrallaan ja nekin pääasiassa lapsia. Valtaosin sen takia että lehdenlukunurkkaus on todella aneeminen esitys?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ja tänään aukaistaan kirjastot joiden sulkemisessa ei mitään järkeä ollutkaan koska ainakaan kärsämäen kirjastossa on maksimissaan 10 ihmistä kerrallaan ja nekin pääasiassa lapsia. Valtaosin sen takia että lehdenlukunurkkaus on todella aneeminen esitys?

    E-kirjastokin on keksitty.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos #koulu-viikon johdosta nousee korona tarttuvuus?

eipä tietenkään, vaan laet ja asetukset vastaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu