Vuokatin hiihtokausi

Tietääkö kukaan kuinka myöhäiseen kevättä voi vuokatin suunnalla hiihdellä? (putkea luukunottamatta)
11801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Viime vuonna viimeinen hiihtoni Vuokatin laduilla oli 25.4. Alamaastossa olisi ehkä ollut kauemminkin hiihtokuntoisia, mutta tuo oli semmoinen 17 km:n lenkki, kun en juuri lyhyiden tahkoamisesta enää lopputalvesta perusta. Yhdessä rinteessä piti kävellä parikymmentä metriä, kun lumi oli loppu väliltä. Päivälämpötilat olivat olleet jo pari viikkoa plussan puolella, tuona päivänä jo 6. Mutta, joka kevät on erilainen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiihtelijä kirjoitti:

Tietääkö kukaan kuinka myöhäiseen kevättä voi vuokatin suunnalla hiihdellä? (putkea luukunottamatta)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu