ovatko mustalaiset herkkiä luonteeltaan? ajattelin vaan kun kerran tulin vähän pöhnässä kotiin ja päätin huutaa rakkaalle romani-naapurilleni hänen postiluukuustaan sisälle että rakastan häntä. olen mies ja hänkin on mies (siinä se vitsi piileekin). heh, ei hän oikein tykännyt... Noh toivottavasti ei hän kovin pahasti mieltään pahoittanut.
mustalaiset herkkiä?
sepi
111043
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eipä kait se siitä niin suutu, mutta yksi pieni juttu sun olis ollut hyvä ottaa huomioon, se sun rakas-romani naapuri saat syyt niskoilleen siitä, kun sä huutelet siellä hänen postiluukusta. Ymmärrän hyvin jos hän ei siitä tykännyt, mutta en jaksa uskoa et hän siitä nyt hirveesti suuttu. Mene ja tiedä.
Mustalaiset saattavat tulistua helposti, mutta lauhtuvat myös nopeasti, eivätkä muistele kärsimäänsä pahaa kovin helpolla.
Muistui tuossa vaan mieleen se väistämis-juttu
joka näillä romaneilla on ikäänkuin ohjelmassa
omassa niinsanotussa kulttuurissaan. Että ei tainnut
taas selitys perustua tosiasioihin.
Mikä ihmeen väistämis-juttu????
Väinämöinen ei ymmärtänyt ny oikein jutun juonta.
Romanit on niin pitkävihaisia kun joku suvun jäsenistä on ollut huonoissa väleissä jonkun toisen suvun kanssa jopa edellisen sukupolven aikana niin silti kumpikin väistää toisiaan.
Esim. ei voi mennä tietylle seudulle käymään ollenkaan,kun ollaan vihoissa.
Ja vihanpito voi kestää kymmeniä vuosia,jopa pari sukupolvea. Siitä tulee tuo väistämisvelvollisuus.
Että ei muka pitkävihaisia hheehh.
No se asia ei taas koske millään viisiin meitä valtaväestöä. Ei ne kellekkään humalaiselle vihaa kauaa kanna, jos se postiluukusta huutelee. Noi on taas niitä asioita joita ei voi verrata toisiinsa.
kokeilepas ens viikonloppuna mennä huutamaan sen postiluukusta että oot pahoillas :DDD
Joku mustalainen menee huutamaan postiluukusta niin syytetään koko heimoa..heh heh
kaikki
Tommonen on kiva juttu kun on naapureilla hyvät välit keskenään ja ite tykkään naapureistani ne on kohteliaita meille ja me olemme niille ja jos on valittamista jollakin niin menemme kaikki niin romanit kuin valkolaisesti sanomaan asian henkilökohtaisesti ja sitä mukaan meijn pihapiirissä asiat hoituu ainakin