Kun siihen ei enää usko. Ei haikaile turhia.
Kyllä se helpottaa
Anonyymi
1590
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Mä uskon edelleen ja mä haikailen vielä pitkään oli turhaa tai ei.
Kun kerran kohtaa ihmisen, joka aidosti ja oikeasti herättää kaikki tunteet, niin kylläpä sitä haikailee vaikka loppuelämänsä. Mieluummin tunnen ja olen elossa kuin tunteettomana haudassa. Naiselta.
Samaa mieltä.
Naiselta tämäkin.
Ja aidosti ja oikeasti jäät haikalemaan loppuelämän jonkun perään. Ilman että antaisit jollekin toiselle mahdollisuuden rakastaa sinua oikeasti ja ehkä se joka herättää tunteesi ei ole oikea jos ei vastaa niihin vaan jättää sinut haikailemaan. Katso ympärille ja anna mahdollisuus jollekin joka haluaa rakastaa sinua ennenkuin joudut sinne hautaan.
Annan ensin hänelle mahdollisuuden rakastaa mua. Et katso mihinkään muualle vielä pitkään aikaa. Olisi väärin jotain toista kohtaan, kun tunnen vahvasti vaan sitä yhtä kohtaan. Maailmassa on paljon muunlaistakin rakkautta, imen sitä itseeni ja nautin elämästä täysillä.
Omahyvä.
Ai sekä on parempi olla ilman rakkautta ? Kuin löytää toinen joka rakastaa ja rakastua häneen .
Joo, taisi mainostaa itseään.
Tämähän oli kirjoitettu tuolle joka jää haikalemaan.
Kerropa kenen pitäisi lopettaa haikailu sinun perääsi??
Ei kenenkään puhuin itsestäni.
Aito rakkaus tulee ja löytää keinot. Ei pelkkä uskominen riitä. Helpottaa kun vapauttaa itsensä turhista kuvitelmista. Loputtomasti ei voi itseään huijata. Täytyy olla armollinen itselleen. Kyllä jos rakastaa kertoo sen myöskin sinulle oikeasti.
On kerrottu, odotettu ja kärsitty, ja nyt elämä kiittää https://youtu.be/oZjf2SWHYYE
Olet oikeassa. Turha haaveilla sellaisesta mitä ei voi kuitenkaan saada. Aika päästää irti.
Ikinä ei elämässä voi tietää mitä tapahtuu! Mikään ei ole lopullista vaan ihmisen oma valinta, aina. Siksi mä en luovu haaveestani ennen kuin kuolen. Pian nähdään taas!
Rakkaus annoitko edes mahdollisuutta mulle.. et antanut.. näille netti hörhöille annat tietysti just sitä niinkö????