liidän unissa joskus

mitä tarkoittaa, kun joskus näen unissani
että juoksen, levitän käteni ja hoppista,
minä lennän!sitten kaartelen kotini yllä,kuin lintu.ihana uni.joskus lennän koulun lähelle,
ajattelen siivet pois ja menen normaalisti
tunnille.sitten lennän, joku huomaa minut,ottaa kiinni ja yritän päästä irti!sitten ne ihmiset vangitsevat minut.enkä pääse pakoon!
AUTTAKAA!!!
2204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

voivat olla merkkejä suurista sielullisista kyvyistä, vapauden tahdosta ja ennalta-aavistamisesta.
Useimmiten lentouni tarkoittaa kuitenkin arkielämän paineita, ahdistavia ihmissuhteita, alistumista.
Tarkkaile mitä tunteita lentäminen sinussa aiheuttaa.

Äänestä

...tutustumista tietoisen unen käsitteeseen (lucid dreaming). Pääasiassa homma toimii niin että tulee tietoiseksi siitä että näkee unta, ja sen jälkeen voi paljolti vaikuttaa siihen mitä tekee ja minne menee. Näin voisit vapautua ihmisten otteesta.

Olen nähnyt joitakin unia joissa kohoan ilmaan, ja tiedän miten mahtava fiilis siitä tulee. Minun mielestäni se kuvaa sitä tunnetta hyvin millainen olo saattaisi olla jos kokisi ruumiista poistumisen (OBE) - jota tosin en ole itse vielä kokenut. Mutta muutaman tietoisen unen pätkän kylläkin.

Kohottuani unessa ilmaan minua usein ihmetyttää miksi ympärilläni olevat ihmiset eivät ole tapahtumasta pätkääkään kiinnostuneita. Ehkä nuo ihmisjoukot kuvaavat sitä osaa minuudesta joka haluaa vastustaa pyrkimyksiä vapauden tunteen kokemiseen ja/tai OBEa. (Elleivät sitten todellisia olentoja, jos oikein pitkälle mennään ajatteluleikissä siitä mitä uni oikeastaan on. Mikäli se on todellista toimintaa toisella tasolla, mikä tahansa on mahdollista...)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liidokas-87 kirjoitti:

mitä tarkoittaa, kun joskus näen unissani
että juoksen, levitän käteni ja hoppista,
minä lennän!sitten kaartelen kotini yllä,kuin lintu.ihana uni.joskus lennän koulun lähelle,
ajattelen siivet pois ja menen normaalisti
tunnille.sitten lennän, joku huomaa minut,ottaa kiinni ja yritän päästä irti!sitten ne ihmiset vangitsevat minut.enkä pääse pakoon!
AUTTAKAA!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu