Muistaako koira 2kk jälkeen omistajaansa

Anonyymi

Moi. Haluisin kysellä semmosta että muistaako pienet sekarotuset koirat omistajaansa 2kk jälkeen kun tän koronan takia ennen rajojen sulkemista koira oli hoidossa just siellä uusimaan rajan toisella puolella ja en saanu haettua sitä koska kuulemma ei ollut riittävä syy ylittää uusimaan rajaa ja ei oo vieläkään päässy hakee ja nyt viikoloppuna pitäis mennä hakee ja sillon tulee 2kk täyteen kun ei olla nähty, että vähän jopa pelottaa se.

13

303

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tee koiralle palvelus ja jätä hakematta kokonaan jos tietotaito on tuota luokkaa.

    • Anonyymi

      Seropit ei muista. Itselläni on näyttelylinjainen pomeranian, he muistavat koska ovat niin laadukkaita koiria, koirien aatelistoa. Hän on aina mukanani metsällä, kun käyn ampumassa alempiarvoisia eläimiä.

      • Mutta tämä totuuksien laukoja ei tarvitse minkäänlaista eläintä. Jos itse on tuossa kunnossa ei pysty huolehtimaan edes itsestään saatikka sitten muista.


      • Anonyymi

        Aika hyvä 😁😁🤔


    • Anonyymi

      Tottakai muistavat, onnea koiranhakuun!

    • Anonyymi

      Varmasti etenkin sekarotuinen muistaa omistajansa pitkänkin ajan jälkeen. Hauskaa uudelleentapaamista teille. Pahoista kielteisistä kommenteista ei kannata piitata.

      • Anonyymi

        SER opeista mulle kerrottu että voi vaihtaa kotia helposti, ei kaipaa ei muistele mennyttä.


      • Anonyymi kirjoitti:

        SER opeista mulle kerrottu että voi vaihtaa kotia helposti, ei kaipaa ei muistele mennyttä.

        Kyllä kaipaa ja ikävöi siinä kuin mikä koira tahansa. Kiintyyhän se omistajaansa samoin kuin muutkin. En ole älynnyt että joku voisi edes kyseenalaistaa tuollaista. Asiahan on päivän selvä.


    • Anonyymi

      Kyllä muistaa hyvinkin.
      Kuvaz

      • Anonyymi

        Vtut muistaa.

        Kuvaz


    • Anonyymi

      Uskon että muistaa <3

    • Anonyymi

      Muistaa ja tunnistaa hajusta.

    • Anonyymi

      Muistaa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      317
      1747
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      75
      1264
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1257
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      133
      1136
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      71
      865
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      82
      833
    7. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      823
    8. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      117
      777
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      48
      770
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      716
    Aihe